Link do opisu wydarzenia: "To skomplikowane" - debata o sztuce w mieście

"To skomplikowane" - debata o sztuce w mieście

Data: 24 kwietnia 2024 r.
Godzina: 12:00
Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej Targ Rakowy 11, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Instytut Kultury Miejskiej, CSW "Łaźnia"

Szczegóły wydarzenia

Spotkanie otwarte dla wszystkich

Organizowane przez Instytut Kultury Miejskiej i CSW „Łaźnia” otwarte spotkanie, podczas którego odbędą się rozmowy o sztuce w przestrzeni publicznej Gdańska, zostało przewrotnie zatytułowane „To skomplikowane”.

Inspiracją dla tego tytułu jest instalacja artystyczna Stika, jednego z najbardziej rozpoznawalnych, współczesnych twórców brytyjskiej sceny street-art, która znajduje się na terenie historycznego zespołu budowlanego Stoczni Gdańskiej, w obrębie Stoczni Cesarskiej. 

„To skomplikowane” – może być również określeniem oddającym stan sztuki w przestrzeni publicznej w Gdańsku.

Debata "To skomplikowane" o sztuce w mieście odbędzie się w nowej siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej (Kunszt Wodny, Targ Rakowy 11) w środę, 24 kwietnia, o godzinie 12:00. Czas trwania - około 2,5 godz. Wstęp wolny.

Jaka sztuka w przestrzeni miejskiej?

- Podczas spotkania chcemy rozpocząć dyskusję, zdiagnozować problemy i zaoferować postulaty, które w przyszłości pomogą wypracować nową, mniej “skomplikowaną” ścieżkę dla sztuki w przestrzeni miejskiej - zapraszają organizatorzy. - Liczymy, że w efekcie uda się wypracować konkretne propozycje, które będą mogły stanowić punkt wyjścia dla tworzenia systemowych narzędzi poprawiających jakość, dostępność i proces realizowania sztuki w przestrzeni publicznej. 

Wydarzenie będzie podzielone na dwie części. W pierwszej specjaliści, artyści i osoby zaangażowane w realizowanie twórczych projektów, w krótkich prezentacjach przedstawią własne postulaty dla sztuki w Gdańsku. W części drugiej odbędzie się wspólna debaty na temat postulatów i proponowanych rozwiązań.

Miejsce