Link do opisu wydarzenia: The Roadhouse Band plays Music of Twin Peaks

The Roadhouse Band plays Music of Twin Peaks

Data: 1 grudnia 2023 r.
Godzina: 20:00
Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej Targ Rakowy 11, Gdańsk
Wstęp: Bilety 50 - 60 zł
Organizator: Instytut Kultury Miejskiej

Szczegóły wydarzenia

Serial „Miasteczko Twin Peaks” powstał w latach 90. i dziś nosi już miano kultowego. Niezwykłą, pełną niepokoju atmosferę serialu współtworzy muzyka, której autorem jest Angelo Badalamenti. 1 grudnia o godz. 20.00 w Instytucie Kultury Miejskiej specjalnie powołany przez Huberta Zemlera, jednego z najwybitniejszych polskich perkusistów, zespół, wykona utwory włoskiego kompozytora. Usłyszymy melodie, które znają pokolenia i wpisały się na stałe w świadomość pokoleń, wychowanych na serialu Dawida Lyncha.

Fabuła „Miasteczka Twin Peaks” toczy się wokół śledztwa prowadzonego przez agenta FBI Dale'a Coopera (w tej roli Kyle MacLachlan), który próbuje znaleźć sprawcę morderstwa uczennicy liceum Laury Palmer (Sheryl Lee). Stopniowo widzowie poznają mroczne tajemnice i prawdziwe twarze mieszkańców sennego miasteczka. Sceneria położonych w otoczeniu lasów Gór Kaskadowych, w okolicach Seattle w stanie Waszyngton miasteczek, tworzyła niepowtarzalny klimat serialu. Podczas koncertu publiczność przeniesie się w czasie i przestrzeni w głąb serialowej fabuły.

Hubert Zemler (perkusja), do swojego Road House Band, zaprosił Bartłomieja Tycińskiego (gitara), Jerzego Rogiewicza (instrumenty klawiszowe, wibrafon), Magdalenę Gajdzicę (głos, flet), Tomasza Dudę (saksofony, klarnety) i Piotra Domagalskiego (kontrabas).
- Cykl koncertowy w Muzyka Kinowa ma na celu przybliżyć twórczość uznanych polskich i zagranicznych kompozytorów, twórców młodego pokolenia, ale też pokazać w jaki sposób twórczo interpretują je polscy muzycy i muzyczki - wybitne postaci polskiej sceny awangardowej i alternatywnej.  Podczas wieczorów koncertowych prezentują premierowo lub bardzo rzadko grany materiał. Wszystko w celu podkreślenia jak niezwykłą dziedziną sztuki jest muzyka filmowa – mówi Jakub Knera, kurator cyklu.

The Roadhouse Band plays Music of Twin Peaks. 1 grudnia, godz. 20.00.
Audytorium, Instytutu Kultury Miejskiej, ul. Targ Rakowy 11, Gdańsk
Bilety w cenie 50/60 zł dostępne online oraz w kasie, w Punkcie Informacji Kulturalnej.

Miejsce