Link do opisu wydarzenia: Spotkanie z mieszkańcami dzielnicy Aniołki

Spotkanie z mieszkańcami dzielnicy Aniołki

Data: 15 lipca 2024 r.
Godzina: 17:00 - 18:30
Miejsce: Park im. Daniela Gralatha przy ul. M. Skłodowskiej-Curie, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Miasto Gdańsk

Szczegóły wydarzenia

W poniedziałek, 15 lipca, biało-czerwony stół stanie w dzielnicy Aniołki. Po jednej stronie zasiądzie przy nim prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i jej zastępcy, po drugiej - każdy z mieszkańców. Temat to potrzeby tej niewielkiej, ale ważnej i malowniczej dzielnicy. Wcześniej warto wypełnić internetową ankietę - wskazać mocne i słabe strony Aniołek.
zdjęcie z drona, widać ulice trzypasmowe, po której jedzie kilka samochodów, pomiędzy jezdniami w przeciwnych kierunkach widać dużą zieloną aleję drzew, w tle po prawej stoi kilkanaście kilkupiętrowych zabytkowych kamienic
Na 15 lipca zaplanowano spotkanie władz Gdańska z mieszkańcami Aniołek. Przyjdźcie, porozmawiajcie o dzielnicy
Fot. Łukasz Ogrodziński, Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

Dzielnica ze szpitalem i wyjątkową aleją lipową

Aniołki to bardzo urokliwa dzielnica, zdominowana przez zabudowę jednorodzinną i wspaniałe kamienice. To przez nią przebiega Wielka Aleja Lipowa, której święto co roku organizują radni tej dzielnicy (tak było też i w tym roku, przed kilkoma dniami). To tutaj znajduje się największy w całym województwie szpital, czyli Uniwersyteckie Centrum Kliniczne. Swoją siedzibę ma tutaj Gdański Uniwersytet Medyczny, jest też hospicjum. 

Czytaj także: Gdańskie Święto Wielkiej Alei Lipowej: "Skarbem Aniołków jest zieleń"

Obecnie trwa generalny remont budynku dawnej Cafe Halbe Allee, do którego, po zakończeniu prac, ma powrócić gastronomia. Mieszkańcy z kolei chętnie inwestują w teren Wroniej Górki - do Budżetu Obywatelskiego często zgłaszają projekty, które uatrakcyjniają to miejsce. W ubiegłym roku otwarto tu z kolei Klub Sąsiedzki, który integruje lokalną społeczność. 

Jakie potrzeby ma ta dzielnica?

O tym, co w Aniołkach należy zmienić, poprawić, a także o tym, z jakimi problemami borykają się na co dzień mieszkańcy tej części Gdańska będzie można porozmawiać osobiście z prezydent Gdańska, jej zastępcami, a także dyrektorami i prezesami miejskich jednostek w poniedziałek, 15 lipca. Spotkanie z mieszkańcami dzielnicy Aniołek odbędzie się “pod chmurką”, w Parku im. Daniela Gralatha przy ul. M. Skłodowskiej-Curie, w godz. 17.00 - 18.30.

Czytaj także: Buspas na Spacerowej, ale jaki? Spotkanie w Osowej o wyczekiwanej inwestycji

Wypełnij ankietę

Tradycją spotkań prezydent Gdańska z mieszkańcami poszczególnych dzielnic jest przedstawienie wyników ankiety, w której biorą wcześniej udział, zamieszczonej na naszym portalu. Jest ona anonimowa. Należy wskazać w niej mocne i słabe strony Aniołek. Ankietę znajdziesz TUTAJ. Jej wyniki zostaną przedstawione właśnie podczas spotkania zaplanowanego na 15 lipca.
 

ZOBACZ ANIOŁKI Z LOTU PTAKA (nagranie z grudnia 2021 r.)

Zgłoś sprawę, sprawdź plany

Podczas spotkania działać będą punkty informacyjne:

  • Gdańskiego Centrum Kontaktu, gdzie będzie można zgłosić np. usterki w przestrzeni publicznej,
  • Biura Rozwoju Gdańska oraz Wydziału Urbanistyki i Architektury, gdzie będzie można sprawdzić plany miejscowe
  • Straży Miejskiej, gdzie będzie można zgłosić np. potrzebę interwencji.
  • Na miejscu będzie można wziąć udział w akcji „Melduj się w Gdańsku”, a także wyrobić bądź przedłużyć Kartę Mieszkańca.

Ponad 20 spotkań prezydent Aleksandry Dulkiewicz z mieszkańcami

Spotkania z cyklu „Porozmawiajmy przy stole” zorganizowano po raz pierwszy w 2019 roku. Odbyły się wówczas na Chełmie, w Pieckach-Migowie, Wrzeszczu Dolnym, Przymorzu Wielkim, Żabiance-Wejhera-Jelitkowie-Tysiąclecia, Jasieniu, Stogach oraz Oruni-Św. Wojciechu-Lipcach. 

Po dwuletniej przerwie, związanej z pandemią, w 2022 r. władze Gdańska ponownie zaprosiły na spotkania w takiej formule. Zorganizowano je w dzielnicach Ujeścisko - Łostowice, VII Dwór, Zaspa - Młyniec oraz Orunia Górna - Gdańsk Południe.

W roku 2023 zorganizowano spotkanie na Oruni Górnej - Gdańsku Południu (na które zapraszano także mieszkańców Ujeściska - Łostowic), Przymorzu Wielkim, Oliwie, Siedlcach, Jasieniu i Brętowie. 

W roku 2024 spotkania z mieszkańcami zorganizowano na Wyspie Sobieszewskiej, na Chełmie i w Osowej.

 

Miejsce