Link do opisu wydarzenia: Spotkanie konsultacyjne w Osowej

Wybieramy buspas na ul. Spacerowej. Spotkanie konsultacyjne w Osowej

Data: 27 czerwca 2024 r.
Godzina: 17:30
Miejsce: ZSO nr 2 przy ul. Wodnika 57, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Miasto Gdańsk

Szczegóły wydarzenia

Gotowa jest już koncepcja budowy buspasa na ul. Spacerowej, która łączy dwie dzielnice: Osowę i Oliwę. W jej ramach przygotowano kilka wariantów realizacji tej inwestycji. Którą wybierze Miasto? Zanim władze podejmą ostateczną decyzję co do wyboru wariantu, chcą poznać opinie mieszkańców w tej sprawie.

Przyjdź na spotkanie w Osowej

Miasto zaplanowało dwa spotkania konsultacyjne - jedno w Osowej, drugie w Oliwie. Pierwsze z nich odbędzie się za obwodnicą. 

W czwartek, 27 czerwca, o godz. 17.30 zorganizowane zostanie spotkanie z mieszkańcami dzielnicy Osowa, w gmachu ZSO nr 2 przy ul. Wodnika 57, w holu głównym.

Problem ulicy Spacerowej

Ulica Spacerowa, łącząca dwie dzielnice, jest często zakorkowana, głównie w godzinach szczytu. W zatorach stoją indywidualni kierowcy, ale też autobusy komunikacji miejskiej. Jest więc pomysł, by powstał buspas lub buspasy dla pojazdów komunikacji miejskiej - aby nie “łapały” bardzo dużych opóźnień, jakie mają miejsce właśnie w godzinach szczytu. Społeczność rowerzystów zwraca z kolei uwagę na brak bezpiecznego połączenia rowerowego pomiędzy tymi dwiema dzielnicami. 

Czytaj także: Gdzie planowane są kolejne buspasy?

Opracowane warianty

Utworzenie buspasa lub buspasów, oraz drogi rowerowej, planowane jest na odcinku od ul. Opackiej do Węzła Wysoka (o długości około 5,8 km), co ma zapewnić bezpieczną i sprawniejszą komunikację oraz spełnić potrzeby mieszkańców. 

 
Mat. Urząd Miejski w Gdańsku

Miejsce