Link do opisu wydarzenia: Spotkania z Historią

Spotkania z Historią

Data: 15 lutego 2024 r.
Godzina: 17:00
Miejsce: Muzeum II Wojny Światowej plac Władysława Bartoszewskiego 1, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Szczegóły wydarzenia

Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr hab. Grzegorz Berendt zaprasza na wydarzenie z cyklu „Spotkania z Historią": Promocja książki Krystyny Dąbrowskiej i Moniki Sołoduszkiewicz 2. Korpus Polski 1943–1947 / 2nd Polish Corps 1943–1947.

Rolą muzeów jest przekazywanie wiedzy o historii poprzez wielokierunkowe działania wystawiennicze, naukowe czy edukacyjne. Ważną częścią tej misji jest też ochrona i udostępnianie muzealiów. Najnowsza publikacja z serii „Kolekcje ze Zbiorów Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku” ukazuje część spośród ponad 60 tys. eksponatów, które zgromadzono w naszej placówce muzealnej.

Podczas spotkania będzie można poznać kulisy powstawania publikacji i dowiedzieć się więcej o zbiorach, które na co dzień nie są eksponowane na wystawie głównej. Tradycyjnie już nie zabraknie dyskusji i pytań od publiczności.

Rozmowę poprowadzi dr Wojciech Łukaszun, kierownik Działu Zbiorów MIIWŚ.

Spotkanie odbędzie się 15 lutego (czwartek) o godz. 17.00 w sali kinowej MIIWŚ (poziom –3). Wstęp wolny!

Katalog 2. Korpus Polski 1943–1947 / 2nd Polish Corps 1943–1947 prezentuje różnorodne pamiątki, które pozostawili po sobie żołnierze 2. Korpusu Polskiego. Jest to również przekrojowa historia 15 oficerów i podoficerów, na czele z gen. Władysławem Andersem. Publikacja podkreśla koleje losu tysięcy Polaków, którzy byli gotowi do najwyższych poświęceń na drodze ku wolności.

Miejsce