Link do opisu wydarzenia: Spektakl rodzinny "Ale kino"

Spektakl rodzinny "Ale kino"

Data: 1 czerwca 2024 r.
Godzina: 16:00
Miejsce: Muzeum II Wojny Światowej plac Władysława Bartoszewskiego 1, Gdańsk
Wstęp: Bilety w cenie 10 zł
Organizator: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
Wspieramy to!

Szczegóły wydarzenia

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprasza na III edycję Festiwalu Kultury Utraconej.

1 czerwca o godz. 16:00 w sali konferencyjnej MIIWŚ Teatr Lalek Guliwer z Warszawy wystawi spektakl rodzinny „Ale kino” wg J.Brzechwy, J. Tuwima, M.Konopnickiej, H.Sienkiewicza, I.Krasickiego.

Akcja sceniczna rozgrywa się na planie filmowym. Ramę dla spektaklu stanowi opowieść o Panu Soczewce, operatorze filmowym z wiersza Jana Brzechwy, który przymierza się do nakręcenia filmu. Bohaterami są postaci z wierszy popularnych polskich poetów: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Henryka Sienkiewicza, Ignacego Krasickiego.

Festiwal Kultury Utraconej to niezwykłe wydarzenie, które ma na celu przywrócenie i uhonorowanie kultury, tradycji i dziedzictwa, które zostały utracone w wyniku wojny. Festiwal rozpocznie się odsłonięciem muralu, którego projekt autorstwa dr. Marcina Czai zwyciężył w konkursie na Mural Artystyczny promujący III edycję Festiwalu. O.S.T.R. wystąpi ze swoim autorskim projektem „XX”, w przestrzeni miasta będzie można zobaczyć spektakl Teatru Migro. W sali konferencyjnej Muzeum odbędzie się pokaz filmu "Bestia", a na zakończenie festiwalu Muzeum zaprasza na „Potańcówkę” w towarzystwie Małej Orkiestry Dancingowej.

Miejsce