Link do opisu wydarzenia: Spacery architektoniczne po Wrzeszczu

Spacery architektoniczne po Wrzeszczu

Data: 16 czerwca 2024 r.
Godzina: 10:00
Miejsce: Start przy dawnym Dom zarządcy Cmentarza na przeciw Opery Bałtyckiej, al. Zwycięstwa 29, Gdańsk
Wstęp: Bilety: Normalne 25 zł. Zniżkowe dla uczniów/studentów i generacji 60+: 19 zł
Organizator: Fundacja Palma

Szczegóły wydarzenia

Spacery architektoniczne po Wrzeszczu to wakacyjny cykl wędrówek przez wybrane kwartały jednej z najciekawszych dzielnic Gdańska.

Podczas spacerów przybliżymy najciekawsze miejsca Wrzeszcza i ich historię. Wskażemy najbardziej wartościowe obiekty architektoniczne oraz zapoznamy z losami słynnych wrzeszczanek i wrzeszczan. Chcemy, aby nasze spacery pomogły zrozumieć jak historia dzielnicy wpłynęła na przestrzeń, w której żyjemy.

Fundacja Palma zaprasza mieszkańców i mieszkanki, pasjonatów i pasjonatki historii Wrzeszcza, osoby chcące aktywnie i ciekawie spędzić czas w bliskiej odległości od domu, a także turystów i turystki poszukujących w Gdańsku alternatywnych wycieczek.

16 czerwca: Świątynie Wrzeszcza
Historię Wrzeszcza można by napisać w myśl szlaku funkcjonujących i nieistniejących już od dawna świątyni w tym miejscu. Zapraszamy na wyprawę ich szlakiem - ich genezy, przeznaczenia, architektury i niezwykłych historii, które składały się na dzieje różnych obszarów Wrzeszcza. Szeroka siatka dzielnicy pozwala spojrzeć na jej losy przez nowy pryzmat gromadzących się wokół świątyń społeczności, odbywających się tu wydarzeń, które wpłyneły na losy tego miejsca

Wydarzenie na Facebooku

Bilety

Miejsce