Link do opisu wydarzenia: Sen nocy letniej

Sen nocy letniej

Data: 27 - 30 czerwca 2024 r.
Godzina: 27 - 28 czerwca godz. 19:00, 29 czerwca godz. 18:00, 30 czerwca godz. 17:00
Miejsce: Opera Bałtycka al. Zwycięstwa 15, Gdańsk
Organizator: Opera Bałtycka w Gdańsku

Szczegóły wydarzenia

Letnie przesilenie, nocna atmosfera, środek wielkiego lasu, w dodatku wszystko w onirycznej rzeczywistości… Przesiąknięta magią i miłością opowieść, z arcypopularną muzyką Mendelssohna i fenomenalnym zespołem baletu na scenie jest jednym z najchętniej oglądanych i słuchanych dzieł w Operze Bałtyckiej.

Dzieło Szekspira, będące punktem wyjścia inscenizacji, skupia się wokół dramatu kochanków – Hermii i Lizandra – którzy szukając w ateńskim lesie ucieczki przed nieprzychylnym ich miłości ojcem dziewczyny, mieszają się w codzienność leśnych duchów z Pukiem na czele. Balet komiczny z mitologią w tle. Realizacja Opery Bałtyckiej inspirowana jest łódzką wersją baletu z 1985 roku.

SPEKTAKL Z AUDIODESKRYPCJĄ i SPACEREM SENSORYCZNYM dla osób z niepełnosprawnościami wzroku - 29 czerwca 2024

Spektakl z czytanym na żywo przez lektora opisem tego, co dzieje się na scenie. Audiodeskrypcji można wysłuchać za pośrednictwem specjalnego odbiornika zaopatrzonego w słuchawki. Ze względu na ograniczoną liczbę odbiorników skorzystanie z audiodeskrypcji jest możliwe po wcześniejszej rezerwacji odbiornika w Biurze Obsługi Widzów (tel. 58 350 06 15 lub e-mail: kasabiletowa@operabaltycka.pl).

Bilety

Miejsce