Link do opisu wydarzenia: SKYWAYRUN GDAŃSK AIRPORT 2024

SKYWAYRUN GDAŃSK AIRPORT 2024

Data: W nocy 18/19 maja 2024 roku
Miejsce: Port Lotniczy Gdańsk ul. Juliusza Słowackiego 200, Gdańsk
Wstęp: Zapis i opłata wniesiona do 6.04.2024 – 89 zł. Zapis i opłata wniesiona po 6.04.2024 – 109 zł
Organizator: Monster Event
Wspieramy to!
On-line

Szczegóły wydarzenia

Bieg SKYWAYRUN Gdańsk Airport 2024 będzie 18-tym biegiem po pasie startowym lotniska organizowanym przez SKYWAYRUN. Wcześniejsze biegi przeprowadzano w Rzeszowie, Wrocławiu, właśnie w Gdańsku oraz na lotniskach wojskowych w Mińsku Mazowieckim i w Bazie NATO Poznań /Krzesiny podczas edycji militarnych biegu.
wielka mewa, maskotka portu lotniczego pozująca przed linią startu biegu po płycie lotniska

W nocy 18/19 maja 2024 roku odbędzie się kolejna edycja biegu SKYWAYRUN - już po raz piąty w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy odbędą się zawody, gdzie w nocnym biegu na dystansie 5km weźmie udział 2500 uczestników.

Przed startem zawodnicy będą musieli przejść odprawę i kontrolę bezpieczeństwa, tak jakby wsiadali na pokład samolotu - z dokumentem tożsamości i imienną kartą pokładową, którą otrzymali odbierając swój pakiet startowy.

Każdy uczestnik w pakiecie startowym otrzyma koszulkę techniczną, kartę pokładową ze swoim imieniem i nazwiskiem (boarding pass), numer startowy z chipem do pomiaru czasu, a po ukończonym biegu medal i wodę na mecie. Dla najszybszych trójek w kategorii OPEN oraz kategoriach wiekowych przewidziane są nagrody rzeczowe.

Biuro Zawodów znajdować się będzie na terenie terminalu Portu Lotniczego Gdańsk i będzie czynne w dniach:

  • 17.05.2024 r. (piątek) w godz. 14:00 – 21:00
  • 18.05.2024 r. (sobota) w godz. 11:00 – 19:00

WAŻNE: Bezpośrednio przed biegiem pakiety nie będę wydawane. W sobotę 18 maja biuro zawodów będzie czynne do godziny 19:00.

Start biegu jest zaplanowany na godzinę 01:00 w nocy – z uwagi na to, że bieg odbywa się na działającym lotnisku, jego rozpoczęcie nastąpi po ostatnim lądowaniu samolotu. . Na czas biegu będzie włączone pełne oświetlenie pasa startowego, takie samo jakiego używa się przy lądowaniu samolotów. Trasa będzie poprowadzona drogą startową oraz drogami kołowania. Limit czasu na ukończenie biegu wynosi 50 minut.

Tak jak w poprzednich latach nie zabraknie dodatkowych atrakcji zorganizowanych w strefie ogólnej w terminalu gdańskiego lotniska. Organizatorzy, sponsorzy i partnerzy zadbają o wysoki poziom wydarzenia.

Start atrakcji zaplanowany jest na 18 maja od godz. 20:00, a sam bieg będzie z drogi startowej transmitowany dla kibiców na telebim ustawiony w terminalu oraz on-line na www.gdansk.pl.

W biegu mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 15 lat, należy jednak pamiętać, że osoba niepełnoletnia aby odebrać pakiet, musi mieć ze sobą zgodę na udział w biegu podpisaną przez rodzica lub opiekuna prawnego. Taką zgodę można pobrać ze strony biegu.

Organizator dopuszcza udział w biegu dla osób w wieku 14 lat, ale tylko pod opieką osoby dorosłej, oznacza to, że rodzic/opiekun musi również brać udział w biegu jako uczestnik.

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z umieszczonym na stronie zapisowej regulaminem biegu.

Cena biletów wstępu na SKYWAYRUN GDAŃSK AIRPORT 2023 w zależności od daty zapisu kształtuje się następująco:

  • Zapis i opłata wniesiona do 6.04.2024 – 89 zł.
  • Zapis i opłata wniesiona po 6.04.2024 – 109 zł

SKYWAYRUN jest połączeniem pasji do biegania i doświadczenia organizacyjnego. Wychodzimy naprzeciw wymaganiom środowiska biegaczy, szukającego biegów przełamujących schematy, oferujących nowe wyzwania i przeżycia.

Tak było podczas zeszłorocznej edycji biegu w Porcie Lotniczym Gdańsk.

Miejsce