Link do opisu wydarzenia: Ryneczek Piecki-Migowo

Ryneczek Piecki-Migowo

Data: 23 września 2023 r.
Godzina: 9:00 - 15:00
Miejsce: Skwer przy skrzyżowaniu ul. Bulońskiej z ul. Rakoczego, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Miasto Gdańsk oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie
Wspieramy to!

Szczegóły wydarzenia

plakat promujący wydarzenieNa terenie dzielnicy Piecki-Migowo stale przybywa nowych inwestycji mieszkaniowych i mieszkańców. Dynamiczne życie i prężny rozwój tej części Gdańska nie wyklucza przywiązania jej mieszkańców do tradycyjnych form handlu, jakim są ryneczki i targowiska. Dlatego w tym roku pilotażowo, w każdą sobotę września i października w godzinach 9.00 – 15.00 na skwerze przy skrzyżowaniu ul. Bulońskiej z ul. Rakoczego staną kramy ze świeżymi produktami.

Zamysłem władz Miasta Gdańska jest, by zdrowe warzywa i owoce z okolicznych gospodarstw były dostępne dla jak największej liczby mieszkańców, a miejsca ich sprzedaży sprzyjały spotkaniom i integracji lokalnej społeczności.

- Miejska strategia rozwoju rynków i targowisk wskazuje na konieczność nie tylko zachowania tradycyjnych form handlu, ale co najważniejsze, akcentuje potrzebę ich rozwoju, chociażby w popularnej na zachodzie Europy formie tzw. „ryneczków pop-upowych”. Liczymy, że już wkrótce na mapie Gdańska będą mogły pojawić się kolejne punkty sprzedaży świeżych warzyw i owoców oraz przetworów pochodzących od regionalnych rolników i producentów – podkreśla Piotr Kryszewski, zastępca prezydenta ds. usług komunalnych.

Dodatkowo, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców dzielnicy, obok kramów odbędzie się „Pchli Targ”, w ramach którego każdy będzie mógł przynieść i sprzedać „coś swojego”. Dzięki tej inicjatywie zabawki, książki, ubrania lub inne rzeczy mogą znaleźć nowego właściciela i dostać swoje drugie życie. Organizatorzy już teraz serdecznie zapraszają do udziału w „Pchlim Targu” wszystkich  – od dzieci po seniorów. Na zainteresowanych czekać będą specjalne stoły, na których każdy będzie mógł umieścić i sprzedawać swoje rzeczy.

Partnerami odbywającego się w każdą sobotę września i października wydarzenia są Rada Dzielnicy Piecki-Migowo oraz Lokatorsko-Własnościowa Spółdzielnia Mieszkaniowa „Morena”. Patronem medialnym „Ryneczku Piecki-Migowo” jest: gdansk.pl oraz Trojmiasto.pl.