Link do opisu wydarzenia: "Romanse" – koncert piosenek Krzysztofa Komedy

"Romanse" – koncert piosenek Krzysztofa Komedy

Data: 17 lutego 2024 r.
Godzina: 19:00
Miejsce: Oliwski Ratusz Kultury ul. Opata Jacka Rybińskiego 25, Gdańsk
Wstęp: Bilety 40 zł
Organizator: Fundacja Wspólnota Gdańska

Szczegóły wydarzenia

"Romanse" to debiutancki projekt dwóch młodych artystów: wokalistki Joanny Wojtkiewicz i pianisty Mateusza Kaszuby. Pomysł na projekt zrodził się z chęci zinterpretowania kompozycji Krzysztofa Komedy Trzcińskiego w sposób autentyczny i prosty. Starając się zachować intymny charakter utworów, jedynie fortepian i głos przekazują treść liryczną i kompozycyjną.

Joanna Wojtkiewicz w 2022 roku ukończyła studia licencjackie na kierunku Kompozycja i Teoria Muzyki na Akademii Muzycznej w Poznaniu, a od 2022 r. jest studentką pierwszego stopnia na kierunku wokalistyka jazzowa na Syddansk Musikkonservatorium - Danish National Academy of Music w Danii. Laureatka nagrody Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku oraz laureatka pierwszej nagrody na XV Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus w Białymstoku.

Mateusz Kaszuba jest absolwentem Wydziału Jazzu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, a także Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie. Ukończył również studia magisterskie na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dr Piotra Wyleżoła. Laureat m.in.: I. miejsce na 22. i 23. Bielskiej Zadymce Jazzowej, II. miejsce na Krokus Jazz Festival, III miejsce na tegorocznej edycji konkursu Jazz Juniors, a także nagród specjalnych na Jazz Juniors 2019 i 2023, I. miejsce na Tarnów Jazz Contest, II. miejsce na Młoda Nadzieja Jazzu Novum Jazz Festival, Grand Prix School & Jazz Festival.

Miejsce