Link do opisu wydarzenia: Rodzinny Piknik Olimpijski na Morenie

Rodzinny Piknik Olimpijski na Morenie

Data: 25 maja 2024 r.
Godzina: 10:00 - 13:00
Miejsce: Plac zabaw przy ul. Marusarzówny, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Spółdzielnia LSWM „Morena”, Unidevelopment SA

Szczegóły wydarzenia

Spółdzielnia LSWM „Morena” oraz Unidevelopment SA – deweloper odpowiedzialny za realizację inwestycji Kusocińskiego na gdańskiej Morenie zapraszają na piknik olimpijski. Sztafety biegowe, turnieje szachowe, poszukiwanie skarbów tropem Pana Kleksa, zajęcia zumby i wiele więcej – to wszystko czeka na uczestników wydarzenia, które ma na celu promocję aktywnego spędzania wolnego czasu i odbędzie się już 25 maja.

Rodzinny Piknik Olimpijski został zaplanowany z myślą o osobach w różnym wieku – podobnie jak gdańska Morena – połączy pokolenia. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 25 maja, w godzinach 10.00-13.00 na nowym placu zabaw przy ul. Marusarzówny.

W trakcie pikniku uczestnicy będą mieli okazję aktywnie spędzić czas w trzech strefach i wziąć udział w licznych konkursach. W strefie sportowej gdańscy sportowcy, w tym olimpijczyk Jakub Jaworski, poprowadzą sztafety biegowe i treningi. Będzie też można poćwiczyć „szare komórki” w turnieju szachowym zorganizowanym przez trenerów z lokalnej szkółki szachowej. Najmłodsi uczestnicy pikniku przeniosą się do krainy Akademii Pana Kleksa w strefie rekreacji i wspólnie poszukają skarbów ukrytych przez dyrektora magicznej szkoły. Organizatorzy przewidzieli również malowanie twarzy. W ostatniej strefie – strefie seniora – porad udzieli fizjoterapeuta. Zorganizowane zostaną też ćwiczenia kręgosłupa, zajęcia energetycznej zumby.

- Obecnie realizowana przez nas inwestycja Kusocińskiego nawiązuje swoją nazwą do legendarnego polskiego olimpijczyka – Janusza Kusocińskiego. Chcemy wykorzystać sportowy motyw przewodni naszego projektu, by zainspirować m.in. naszych sąsiadów z Moreny, jak i inne zainteresowane osoby do aktywnego spędzania czasu. Rodzinny Piknik Olimpijski to dobra okazja, by zachęcić mieszkańców do sportu, który przede wszystkim może być dobrą zabawą. Nasze wydarzenie to też szansa, by wzmocnić więzi wśród lokalnej społeczności – mówi Iwona Chmielewska, Dyrektor Zarządzająca w spółce z Grupy Unidevelopment.

Nowy plac zabaw, na którym odbędzie się Rodzinny Piknik Olimpijski, to przestrzeń na terenie spółdzielni LSWM „Morena”, niedawno zmodernizowana przez Unidevelopment SA. Deweloper, odpowiedzialny za realizację inwestycji mieszkaniowej powstającej w niedalekim sąsiedztwie placu, stworzył w sercu osiedla miejsce umożliwiające mieszkańcom w różnym wieku aktywne spędzanie czasu. W trzech osobnych strefach zamontowano tam m.in. piaskownicę, zestaw do street workout’u, stolik do gry w szachy, linearium, trampoliny, ślizgawki, huśtawki i drabinki.

Piknik Olimpijski będzie okazją, by sprawdzić, jak wiele możliwości do zabawy i uprawiania sportu daje to miejsce.

Miejsce