Link do opisu wydarzenia: Rodzinna niedziela w IKM

Rodzinna niedziela w IKM

Data: 25 lutego 2024 r.
Godzina: 11:30
Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej Targ Rakowy 11, Gdańsk
Wstęp: Bilety 25 zł
Organizator: Instytut Kultury Miejskiej

Szczegóły wydarzenia

Wspólne niedziele spędzone na warsztatach, spotkaniach, zabawie, w kinie – to nowa propozycja Instytutu Kultury Miejskiej dla rodzin z dziećmi. Co tydzień przy Targu Rakowym 11 odbywać się będą poranki filmowe oraz zajęcia ruchowe, architektoniczne, umuzykalniające i literackie dla najmłodszych. W lutym w planie także zabawa karnawałowa z DJ Myszką.

25 lutego, godz. 11.30. Roztańczony Chopin, warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 3-8 lat
Bilety: 25 zł/dziecko, opiekun bezpłatnie
Prowadzenie: Anna Jankowska, akompaniament Aleksandra Żebrowska.

Warsztaty Roztańczony Chopin składają się z zabaw tanecznych inspirowanych muzyką słynnego kompozytora. Dzieci poznają przykłady ciekawych improwizacji i twórcze ich wykorzystanie podczas zabaw muzyczno-ruchowych z przyborami - chustami, wstążkami, gazetami i instrumentami perkusyjnymi. Wyjdą z warsztatu bogatsze nie tylko o wiedzę dotyczącą twórczości Chopina, ale też z praktycznymi umiejętnościami tanecznymi – będą potrafiły zatańczyć poloneza, mazurka, walca.

25 lutego, godz. 13.00 Rodzinne disco z DJ Myszką
Bilety 25 zł/dziecko, opiekun bezpłatnie

Zapraszamy dzieci, rodziców, babcie, dziadków, siostry i braci na rodzinne disco z DJ Myszką! Można tańczyć, chodzić jak robot, pełzać albo ukrywać w ramionach mamy. Myszka zagra dla uczestników i uczestniczek energetyczną mieszankę utworów dla dzieci i dorosłych w każdym wieku.

Można przyjść w przebraniach! Na pewno każdemu zostało coś po karnawałowych balach szkolno-przedszkolnych. Poziom głośności muzyki dostosowany będzie do potrzeb osób uczestniczących tak, żeby wszystkim było miło i komfortowo. W IKM znajduje się przewijak i mnóstwo przestrzeni, gdzie w razie zmęczenia można spokojnie odetchną, a Bistro serwuje dobre frytki i dania dla dzieci.

DJ Myszka to Asia Krukowska-Gulik. Pedagożka teatru, tutorka, animatorka społeczno-kulturalna, DJka. Na co dzień pracuje w Dziale Pedagogiki Teatru w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, a od jakiegoś czasu spełnia się jako DJ-ka. Uwielbia ludzi i taniec, a najbardziej tańczyć z ludźmi. Prowadziła liczne warsztaty dla rodzin, dzieci i młodzieży, a także edukatorów. Jako DJ-ka gra również na imprezach klubowych dla ludzi całkiem dorosłych.

Filmowy poranek 25 lutego
Godz. 10.00 Kicia kocia,
reż. Marta Stróżycka, Polska 2023, 45 min, bez ograniczeń wiekowych.
Godz. 12.00 Mecz o wszystko, reż. Camiel Schouwenaar, Niderlandy, Niemcy 2022, 90 min, 9+.

Bilety na niedzielne poranki filmowe w cenie 15 zł

 

Miejsce