Robimy razem teatr!

Robimy razem teatr!

Data: 30 maja 2023 r.
Godzina: 18:00
Miejsce: Dom Zdrojowy ul. Zdrojowa 2, Gdańsk
Wstęp: Zapisy: teatr@hevelianum.pl
Organizator: Hevelianum

Szczegóły wydarzenia

Hevelianum zaprasza na wspólne tworzenie opowieści z klimatem podczas warsztatów teatralnych w Brzeźnie! Zaproszenie kierujowane jest do osób pełnoletnich. Doświadczenie nie jest potrzebne, liczy się autentyczność i chęć poszerzania horyzontów oraz odkrywania własnych talentów i możliwości. Projekt "Robimy razem teatr!" wystartował 28 lutego i będzie trwał do wakacji.  Spotkania odbywają się w każdy wtorek o godz. 18:00 do Domu Zdrojowego w Brzeźnie.

zajęcia tearalne na plaży: dwie kobiety unoszące ręce w górę

mat. Hevelianum

Wszystkie osoby, które chciałyby rozpocząć przygodę z teatrem mają taką szansę. Sprawdzić można się podczas warsztatów, które rozpoczęły się we wtorek, 28 lutego w zrewitalizowanej przestrzeni Domu Zdrojowego w Brzeźnie. Wspólnie z doświadczonym prowadzącym Mateuszem Brodowskim uczestnicy będą tworzyć opowieści z klimatem. Inspirując się tematami związanymi z ekologią stworzą wspólną klimatyczną opowieść. Warsztaty bazują na technice verbatim, która polega na tworzeniu tekstu na podstawie autentycznych wypowiedzi, bez dopisywania ani jednego słowa komentarza przez twórcę̨. Metoda nawiązuje do nurtu teatru dokumentalnego, czyli dosłownego zapisu rzeczywistości i opiera się na pracy zespołowej i wspólnym podejmowaniu decyzji.

Zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę twórczo spędzić czas i być częścią przedsięwzięcia, w którym role rozpiszą sami uczestnicy, w zależności od tego w czym czują się najlepiej. Mile widziane są zarówno osoby z doświadczeniem scenicznym jak również rozpoczynające przygodę z teatrem. To spotkania także dla tych, których ciekawi temat zmian klimatu i wpływu człowieka na los planety. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Grupa spotyka się raz w tygodniu, we wtorki w godz. 18:00-20:00. Poprowadzi ją Mateusz Brodowski, aktor-lalkarz, reżyser, dramaturg i animator kultury.

Zrewitalizowany i otwarty w grudniu 2021 roku Dom Zdrojowy w Brzeźnie to nadmorska filia Hevelianum. Główną misją tego miejsca jest działalność edukacyjna i popularyzatorska z zakresu ekologii. Jego rolą jako świadka historii jest również dbałość o społeczność lokalną oraz wzmacnianie relacji międzypokoleniowych. Dawni mieszkańcy, sąsiedzi i bywalcy tego miejsca mają swój niebagatelny wkład w działalność Domu Zdrojowego. Współtworzyli już społeczną grupę teatralną, a efekty swojej twórczej pracy zaprezentowali podczas wydarzenia plenerowego z okazji rozpoczęcia wakacji w Brzeźnie. Byli także bohaterami filmu „Dom Zdrojowy w Brzeźnie. Opowieści z nadmorskiego kurortu” i wystawy fotograficznej, prezentowanej w parku otaczającym Dom Zdrojowy, oprowadzali też zwiedzających po zrewitalizowanych wnętrzach obiektu.

ROBIMY RAZEM TEATR! Opowieści z klimatem
luty – czerwiec 2023

wtorki, g. 18:00–20:00
Hevelianum. Dom Zdrojowy, Gdańsk-Brzeźno, ul. Zdrojowa 2
Zapisy: teatr@hevelianum.pl, możliwe są zapisy także na miejscu, przed warsztatami

Można dołączyć w każdym momencie trwania projektu!