Link do opisu wydarzenia: Retro Walentynki: Mitch & Mitch i retro dancing

Retro Walentynki: Mitch & Mitch i retro dancing

Data: 13 lutego 2024 r.
Godzina: 19:00
Miejsce: NCK - Centrum św. Jana, ul. Świętojańska 50
Organizator: Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku

Szczegóły wydarzenia

Dla sentymentalnych i zdroworozsądkowych; dla wesołych i smutnych; dla zakochanych i rozczarowanych; solo, w parach i z przyjaciółmi. 

W lutowej szarówce wszystkim przyda się odrobina włoskiego, intensywnego jak dojrzała cytryna, słońca oraz ukojenie nerwów muzyką w stylu bossa novy i easy listening doprawioną poczuciem humoru…

Organizatorzy zapraszają do Centrum św. Jana na wspólną podróż w czasie i przestrzeni. Przewodnikami będzie supergrupa Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico, prezentująca program z utworami mistrza filmowego nastroju - Ennio Morricone.

W ubiegłym roku podczas „Gotyckich Walentynek” eksplorowaliśmy odwieczny związek miłości i śmierci. Tym razem porzucamy wampiryczne akcesoria i wyruszamy na włoskie wakacje, gdzie będziemy cieszyć się promieniami południowego słońca oraz szumem fal rozbijających się o kamieniste plaże.

Po koncercie rozprostujemy nogi i rzucimy się w wir tańca przy trzasku winylowych płyt, podczas retro dansingu zaserwowanego przez Macia Morettiego aka DJ RUI. 

Ciao! Widzimy się w św. Janie!

Wystąpią Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico w składzie:

  • Anna Baranetti – corno francese
  • Anna Brachacci – basso
  • Maddalena Gae’Gizza – vocale, flauto traverso
  • Maddalena K. Penqala – vibrafono, campanelli, strumenti a percussione
  • Margherita Sarbacchi – mellotron, clavicembalo, pianoforte
  • Mitch a.k.a. Michele – chitarra elettrica
  • Mitch a.k.a. Michele – batteria

W 2020 r. Mitch & Mitch postanowili zmierzyć się z kompozycjami mistrza Ennio Morricone. Początkiem było towarzyskie muzykowanie domowe, następnie udział w urodzinowym koncercie 2PR Polskiego Radia. Po kilku miesiącach projekt dojrzał do rejestracji studyjnej oraz wydania płytowego. Na repertuar albumu złożyły się tylko utwory z easy listeningowo/bossa novowego okresu twórczości Morricone (1969-1971), co znających dotychczasową podróż artystyczną Mitch & Mitch nie powinno zbytnio zaskoczyć. Premiera albumu „Amore assoluto per Ennio” odbyła się we wrześniu 2022 roku nakładem Jazzboy Records.

Bilety:
koncert - 75 zł (ulgowy) i 100 zł (normalny)
dansing - 15 zł (wstęp wolny dla osób posiadających bilet na koncert)
online: serwis INTERTICKET
stacjonarnie: księgarnia PWN w Ratuszu Staromiejskim

Miejsce