Link do opisu wydarzenia: Remcon 2024

Remcon 2024

Data: 23 - 25 lutego 2024 r.
Miejsce: AmberExpo ul. Żaglowa 11, Gdańsk
Wstęp: Bilety 50 - 290zł
Organizator: Fundacja BT
Wspieramy to!

Szczegóły wydarzenia

Wasz ulubiony konwent na północy powraca w zupełnie nowej odsłonie. W ostatni weekend lutego Fundacja BT zaprasza wszystkich na kolejną edycję Remconu. Będę to 3 dni świetnej zabawy dla fanów książek, gier planszowych, rytmicznych i elektronicznych, kultury azjatyckiej, fantastyki oraz klimatów postapo.

Jest to 3-dniowe wydarzenie o tematyce mieszanej ze zdecydowanie przeważającymi motywami fantastyczno-dalekowschodnimi. Nieodłączną częścią wydarzenia są też oczywiście wystawcy, których ostatnim razem mieliśmy ponad 80, składa się to na artystów, rękodzielników, pisarzy, ale także księgarni, wydawców oraz standardowych sklepów z gadżetami.

Odbywać się będzie w dniach 23-25 lutego 2024 r. w Międzynarodowych Targach Gdańskich - AMBEREXPO na ul. Żaglowej 11 w Gdańsku.

Bilety

W programie:

- Karaoke
- Bloki prelekcyjne
- Blok gier ,,bez prądu" (planszowych)
- Bloki artystyczne
- Spotkania z gośćmi specjalnymi
- Występy grup tanecznych na głównej sali
- Koncerty
- Konkurs cosplay
- Blok gier retro
- Blok gier elektronicznych
- Blok gier muzycznych
- Bloki dyskusyjne
- Blok azjatycki
- Bloki konkursowe
- Blok komiksowy
- Blok warsztatowy.
- Strefa LEGO
- Strefa postapo

Wydarzenie nie ma ściśle określonych ram wiekowych, jeżeli jesteś zainteresowany tematyką naszego Festiwalu, to z pewnością znajdzie się tu też miejsce dla ciebie bez względu na wiek!

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja BT, która ma na swoim koncie różne wydarzenia tematyczne, organizowane bezpośrednio przez nią oraz współorganizowane na terenie całej polski. Celem Fundacji jest działalność oświatowo-kulturalna, zwłaszcza: popularyzacja sztuki filmu animowanego i komiksu, fantastyki, kultury popularnej zachodu oraz szeroko pojętej kultury wschodniej, działanie na rzecz zwiększenia udziału obywateli w życiu publicznym oraz propagowanie postaw świadomego uczestnictwa w działalności społecznej.

Zachęcamy do obserwowania naszych mediów społecznościowych, aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami dotyczącymi eventu.

Strona internetowa wydarzenia

Miejsce