Link do opisu wydarzenia: Race for the Cure Gdańsk

Race for the Cure Gdańsk

Data: 24 września 2023 r.
Godzina: 10:00
Miejsce: Hevelianum ul. Gradowa 6, Gdańsk
Organizator: Fundacja OmeaLife

Szczegóły wydarzenia

baner promujący bieg

 

Polska edycja największego w Europie biegu i marszu wspierającego chorych na raka piersi odbędzie się 24 września 2023 r. w godz. 10:00-16:00 przy Hevelianum w Gdańsku (ul. Gradowa 6). Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w biegu na 5 km lub marszu na 2,5 km. Odbiór pakietów startowych możliwy będzie 23 września 2023 r. w godz. 16:00-20:00 oraz 24 września 2022 r. w godz. 8:00-11:30 w biurze zawodów. Ponadto 4 września 2023 r. rozpoczną się zapisy na warsztaty OmeaBeauty, które odbędą się 23 września 2023 r. w godz. 12:00-18:00 w Hevelianum.

Trasa licząca 5 km składa się z dwóch pętli o długości około 2,5 km. Uczestnicy biegu będą startować w różowych (osoby dotknięte rakiem piersi) lub białych (pozostali) koszulkach. W biegu można wziąć udział indywidualnie lub drużynowo z rodziną, przyjaciółmi bądź kolegami z pracy. Zgromadzone fundusze przeznaczone będą na działalność Fundacji OmeaLife, której misją jest wsparcie merytoryczne i emocjonalne pacjentów z rakiem piersi.

Organizatorzy wydarzenia przygotowali pulę płatnych biletów. O udziale w biegu decyduje kolejność zgłoszeń. Każdy uczestnik zabawy otrzyma pakiet startowy, w którego skład wchodzą m.in. koszulka i numer startowy, medal oraz przekąski. Szczegółowe informacje

Osoby biorące udział w wydarzeniu będą również mogły odwiedzić Strefę Zdrowia GUMed & UCK, w której mogą liczyć na:

  •     konsultacje z dietetykiem, dermatologiem, chirurgiem plastycznym oraz położną,
  •     nauką badania piersi, informacje o badaniach profilaktycznych oraz leczeniu rekonstrukcyjnym piersi,
  •     nauką udzielania pierwszej pomocy dla noworodka i niemowlaka,
  •     pomiary masy ciała, pomiary antropometryczne, badania glukozy, mierzenie ciśnienia,
  •     edukacyjne gry i quizy związane ze zdrowym odżywianiem.