Link do opisu wydarzenia: RAT KRU

RAT KRU

Data: 29 lutego 2024 r.
Godzina: 20:00
Miejsce: GAK Plama ul. Pilotów 11, Gdańsk
Wstęp: Bilety 35 - 50 zł
Organizator: Plama GAK

Szczegóły wydarzenia

W dniu, którego zazwyczaj w kalendarzu nie ma, GAK Plama i Sideways Booking zapraszają na koncert w ramach cyklu "Muzyka w Blokowisku". 29 lutego wystąpi zespół RAT KRU!

RAT KRU to jedyni na świecie przedstawiciele aerobiku dla oczytanych, balansują z gracją na granicy sztuki i kiczu, bez sentymentów przekraczając normy sceniczne i gatunki muzyczne. Odpowiedzialny za warstwę muzyczną i rozrywkową, ukrywający się za maską szczura Rat One (zwany również Witkiem) gwarantuje chłostę tanecznym bitem, a znany też z solowej działalności muzycznej i poetyckiej oraz konsekwentnego budowania majestatu Lew Winogradzki maluje fragmenty rzeczywistości w pobudzających wyobraźnię tekstach. Sami swoją muzykę określają mianem betonowej samby, siejąc zgorszenie, porywając do tańca i zmuszając perswazją do refleksji nad ontologią na licznych koncertach i festiwalach nie tylko w Polsce.

RAT KRU wydali dwie płyty długogrające: „Rok Szczura”, oraz „Winogrady”. Mają również w swoim dorobku EPkę „Szmugler” oraz materiał zawierający nowe opracowania klasycznych kawałków grupy Kombi, popełnioną wspólnie z zespołem Kombii. Uchodzą za najbardziej pracowity zespół w Polsce od czasów Jamesa Browna, nie biorąc wolnego ani jeńców w każdy możliwy weekend.

Występowali na Męskim Graniu, OFF Festivalu, Kazimiernikejszyn, Green Festivalu, Tauron Nowa Muzyka i wielu, wielu innych. Zaprezentowali się również w Estonii, Chorwacji i Czechach, pracują nad nową płytą.
Słuchają ich także dzieci oraz fani metalu.

Miejsce