Link do opisu wydarzenia: Pyszne podarunki - warsztaty dla dorosłych

Pyszne podarunki - warsztaty dla dorosłych

Data: 4 grudnia 2023 r.
Godzina: 18:00
Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej Długi Targ 39/40, Gdańsk
Wstęp: wolny, zapisy: joanna@slowgarden.design
Organizator: slowgarden.design

Szczegóły wydarzenia

Poszukując tego co co w poDARunkach jest najważniejsze zapraszamy do Instytutu Kultury Miejskiej w dawnym Kunszcie Wodnym w Gdańsku na dwa bezpłatne, "zielone" warsztaty w duchu idei less waste.

04.12.2023 godz. 18:00 - Pyszne PoDarunki
Podczas warsztatów pyszne PoDARunki wykonamy i zapakujemy aromatyczne mieszanki ziołowych, kwiatowych i owocowych herbat. Uczestnicy skomponują autorskie mieszanki herbat oraz zapakują je w proste opakowania typu less waste. Materiały wykorzystane w trakcie warsztatu będą miały wpływ na ograniczenie ilości opakowań i śladu węglowego, oraz będą nadawały się do kompostowania lub ponownego wykorzystania. Wykonane przez siebie poDARunki uczestnicy zabierają ze sobą.

Zapisy: joanna@slowgarden.design W zgłoszeniu należy podać dane kontaktowe: imię, nazwisko, numer telefonu oraz nazwę warsztatu.

Edycja programu Otwarty IKM finansowana z dotacji Miasta Gdańska w ramach programów Czyste Miasto Gdańska oraz ProfiKultura - Program Profilaktyki Uzależnień Cyfrowych.

O prowadzącej warsztaty:
Joanna Paniec – architektka krajobrazu, animatorka kultury. W 2004 roku ukończyła studia w Katedrze Sztuki, na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu w SGGW w Warszawie. Od kilkunastu lat zawodowo projektuje przestrzeń i zieleń miejską oraz ogrody prywatne, edukuje, prowadzi warsztaty, angażuje się w projekty społeczne i innowacyjne. W latach 2015 – 2020 ogrodnik miejska w Gdańsku, a następnie główny specjalista ds. zielonej marki miasta w Biurze Prezydenta, Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Aktualnie rozwija projekt slowgarden.design, który promuje koncepcję kształtowania otoczenia w sposób zrównoważony, oparty na wiedzy, doświadczeniu i współczesnych możliwościach technologicznych. Współpracuje jako ekspert ds. edukacyjnych w projekcie “Klimat w szkołach metropolii” oraz współtworzy podcast „Odcienie zieleni”.

Miejsce