Link do opisu wydarzenia: Projekcja filmowa spektaklu Zebra 2.0

Projekcja filmowa spektaklu Zebra 2.0

Data: 22 maja 2024 r.
Godzina: 19:00
Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej Targ Rakowy 11, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Instytut Kultury Miejskiej

Szczegóły wydarzenia

Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na projekcję filmową spektaklu Zebra 2.0, powstałego na zamowienie Transforma Theatre z okazji inauguracyjnego Festiwalu Nauki w Teatrze w Nowym Jorku w 2021 roku. Rozwój spektaklu był wspierany przez North American Cultural Laboratory Deep Space Residency.

Zebra 2.0 to sztuka w formule rom-com autorstwa Saviany Stanescu - współczesnej rumuńskiej dramaturżki mieszkającej w Nowym Jorku -  podejmująca tematy sztucznej inteligencji i człowieczeństwa, imigracji i przynależności, symulacji i świadomości, poprzez lekką opowieść o przyjaźni między imigrantką a sztuczną inteligencją.

Po projekcji reżyser Jeremy Goren i projektant technologii John Jannone odsłonią kulisy centralnej konfiguracji technologii live-feed używanej do ożywienia AI w Zebrze 2.0. Będą również dyskutować o podejściu do korzystania z mediów interaktywnych w teatrze i innych tematach podejmowanych przez Zebrę 2.0, w tym równości w dostępie do technologii i kwestiach imigracji.

Więcej informacji

Projekcji towarzyszą warsztaty, w ramach których uczestnicy będą mieli okazję przetestować niektóre z technologii używanych w spektaklu.

Oba wydarzenia są darmowe, jednak ilość miejsc - szczególnie na warsztaty - jest ograniczona.
Obowiązują zapisy na stronie www.bilety.ikm.gda.pl oraz w Punkcie Informacji Kulturalnej w siedzibie Instytutu.

Bezpośrednie linki do zapisów:
Projekcja
Warsztaty

 

Miejsce