Link do opisu wydarzenia: Pomorskie święto piłkarskie

Pomorskie święto piłkarskie już 20 maja! To kolejna część kampanii „Dziewczyny. Drużyna nie tylko na boisku”

Data: 20 maja 2024 r.
Godzina: 11:00
Miejsce: Polsat Plus Arena Gdańsk ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1, Gdańsk
Organizator: Polski Związek Piłki Nożnej, Pomorski Związek Piłki Nożnej, Aren Gdańsk Operator

Szczegóły wydarzenia

Zagoszczą we wszystkich województwach, odbędą się w szesnastu miejscowościach i rozpoczęły się już w maju – festiwale piłkarskie dla dziewczyn to jednodniowe wydarzenia, podczas których będzie można spróbować swoich sił w piłce nożnej, ale nie tylko! Festiwale to świetna okazja do przekonania się, że futbol to nie wyłącznie dyscyplina sportu, ale także możliwość rozwijania swoich pasji oraz budowania przyjaźni. Organizatorem festiwali jest Polski Związek Piłki Nożnej we współpracy z Wojewódzkimi ZPN.

W ramach kampanii „Dziewczyny. Drużyna nie tylko na boisku” Polski Związek Piłki Nożnej pokazuje m.in. jak stworzyć bezpieczne i przyjazne warunki do grania w piłkę nożną dziewcząt w różnym wieku i o różnych umiejętnościach, jak budować i wykorzystywać piłkarskie pasje oraz że futbol to coś więcej niż sport. Elementem tej idei są właśnie rozpoczynające się w maju i trwające aż do końca września festiwale piłkarskie. Wydarzenia skierowane są przede wszystkim do dziewcząt, które zaczynają przygodę z piłką nożną, a w drugiej kolejności do tych, które się już nią interesują.

W Polskim Związku Piłki Nożnej jesteśmy przekonani, że piłka nożna to sport dla wszystkich. Dlatego – właśnie poprzez nowatorskie festiwale piłkarskie – chcemy zachęcić do futbolu dziewczęta. Podczas tych wydarzeń, wraz z Wojewódzkimi Związkami Piłki Nożnej, tworzymy bezpieczną i przyjazną atmosferę, skupiamy się na sportowej zabawie i animacjach. Pokazujemy również, że dzięki grze w piłkę nożną można nawiązywać prawdziwe przyjaźnie – mówi sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej Łukasz Wachowski.  
 
Jedna drużyna – drużyna dziewczyn!
Pod nazwą „Jedna drużyna – drużyna dziewczyn” Pomorski Związek Piłki Nożnej zaprasza na festiwal piłkarski 20 maja na Stadion Polsat Plus Arena Gdańsk (ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1). Dziewczęta przejmą stadion na cały dzień, a w planach są m.in. wyzwania sprawnościowe, pokazowy trening piłkarek AP Orlen Gdańsk, konkursy z nagrodami, pokazy piłkarskiego freestyle’u, a także wiele innych atrakcji.

Festiwal rozpocznie się o godzinie 16:00, a wstęp jest bezpłatny. Wcześniej, o godz. 11:00, Pomorski ZPN zorganizował rozgrywki dla zawodniczek w kategoriach U-9, U-11 oraz U-13. Dodatkową, specjalną atrakcją w ramach wydarzenia będą warszaty szkoleniowe, które poprowadzi selekcjonerka reprezentacji Polski – Nina Patalon. Więcej na temat festiwalu „Jedna drużyna – drużyna dziewczyn” na stronie Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

„Dziewczyny. Drużyna nie tylko na boisku” – to już kolejny rok kampanii
Kampania „Dziewczyny. Drużyna nie tylko na boisku” już od zeszłego roku zmienia stereotypowe postrzeganie roli dziewcząt w sporcie. W ramach kampanii powstał specjalny spot oraz wystartowała strona internetowa, na której dostępne są porady, wyszukiwarka klubów dla dziewcząt czy kontakty do osób odpowiedzialnych za piłkę nożną kobiet w każdym województwie. Kolejnym ważnym etapem kampanii są właśnie festiwale piłkarskie dla dziewczyn w całej Polsce. Jak pokazują badania, aż 80% młodych piłkarek czuje się bardziej pewna siebie dzięki grze w swojej drużynie. Kampania „Dziewczyny. Drużyna nie tylko na boisku” idealnie podkreśla, że futbol to nie tylko sport, ale coś więcej – to także budowanie swojej tożsamości – dodaje sekretarz generalny PZPN.
 
Terminy festiwali piłkarskich w całej Polsce
Festiwale piłkarskie dla dziewcząt rozpoczęły się 12 maja i potrwają aż do 28 września. Polski Związek Piłki Nożnej przygotował je we współpracy z Wojewódzkimi ZPN we wszystkich województwach w Polsce. Dokładne lokalizacje festiwali zostaną podane bliżej wydarzeń.

20 maja – Gdańsk, pomorskie (Polsat Plus Arena Gdańsk, ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1, godz. 11:00 -19:00)

Więcej informacji na temat kampanii „Dziewczyny. Drużyna nie tylko na boisku”
 
Organizatorzy gdańskiego pikniku: Polski Związek Piłki Nożnej, Pomorski Związek Piłki Nożnej, Aren Gdańsk Operator
Partner wydarzenia: InvestGDA
Patronat honorowy: Wojewoda Pomorska Beata Rutkiewicz, Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz

Miejsce