Link do opisu wydarzenia: Otwieramy Plamę!

Otwieramy Plamę!

Data: 18 maja 2024 r.
Godzina: 16:00 - 21:00
Miejsce: Fundacja Palma ul. Jaśkowa Dolina 4, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Fundacja Palma

Szczegóły wydarzenia

Po siedmiu latach aktywności w różnych przestrzeniach dzielnicy i Gdańska, Fundacja Palma zaprasza do swojej nowej siedziby we Wrzeszczu przy ulicy Jaśkowa Dolina 4. Otwarcie siedziby nastąpi podczas Europejskiej Nocy Muzeów!

- Chcemy się przywitać, spotkać, porozmawiać - niech Wrzeszcz i nasze nowe miejsce będzie okazją do wymiany zdań, pomysłów a może i nowych inicjatyw! - zapraszają organizatorzy.

PROGRAM

16.00 Palma otwarta dla wszystkich
Zapraszamy do odwiedzin przy ulicy Jaśkowej Dolinie 4/11. Opowiemy o naszych planach, porozmawiamy, poznamy się, chętnie posłuchamy o tym, co we Wrzeszczu się dzieje, a co jeszcze wydarzyć się może

17.00 Wrzeszczańskiego muralu autorstwa Maćka Salamona / uroczyste odsłonięcie
Czy o naszej ulubionej dzielnicy da się opowiedzieć na jednej ścianie? Tak. Zaprosiliśmy do współpracy Maćka Salamona, aby w naszej siedzibie na jednej ze ścian namalował mural przedstawiający najważniejsze miejsca i najważniejsze postacie dzielnicy.

18.00 Wrzeszcz: wczoraj, dziś i jutro / spotkanie

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie, które poprowadzą znawcy dzielnicy. Michał Ślubowski, autor Gedanarium, nasz przewodnik po dzielnicy od trzech lat, porozmawia z Joanną Raftopulos, autorką książki “Sekrety Wrzeszcza i Oliwy”

 

20.00 Malina Midera / koncert

Wieczór otwarcia zamknie solowy koncert Maliny Midery, pianistki, kompozytorki i improwizatorki, znanej z takich zespołów jak Klawo, MIDI4 czy Children of Fish. Podczas koncertu usłyszymy jej koncert na pianino z dodatkiem wokali i subtelnej elektroniki.

Miejsce