Link do opisu wydarzenia: Oprowadzanie z przewodnikiem po ECS

Oprowadzanie z przewodnikiem po ECS

Data: 25 lutego 2024 r.
Godzina: 13:00
Miejsce: Europejskie Centrum Solidarności Plac Solidarności 1, Gdańsk
Wstęp: Bilety wstępu do ECS
Organizator: Koło Przewodników PTTK im. Franciszka Mamuszki w Gdańsku

Szczegóły wydarzenia

Z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika, wykwalifikowani przewodnicy PTTK zapraszają zwiedzających na spacery tematyczne i wycieczki meleksem, do wizyt w muzeach i świątyniach. Poprowadzą również dwa spacery w ECS – po wystawie stałej i wystawie Stocznia. Zaczynamy w niedzielę o godz. 13.00, wystarczy kupić bilet, przewodnik będzie czekał w ogrodzie zimowym ECS.

ECS znalazło się na liście wielu atrakcji, które biorą udział w wydarzeniu zorganizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika. Wśród spacerów tematycznych znalazły się m.in. Trakt Królewski, Hevelianium i Góra Gradowa. Rozegrana zostanie również gra miejska. Warunkiem zwiedzania obiektów w towarzystwie przewodników jest zakup biletu.

Oprowadzają:
/ wystawa stała
Weronika Uziak | menadżerka kultury, przewodniczka po Trójmieście, certyfikowana przewodniczka ECS

/ wystawa Stocznia
Andrzej Nawrocki | były szef biura projektowego i wiceprezes zarządu Stoczni Gdańskiej, uczestnik stoczniowych protestów, certyfikowana przewodniczka ECS

Organizatorem wydarzenia jest Koło Przewodników PTTK im. Franciszka Mamuszki w Gdańsku. To grupa niezwykle ważna dla ECS. Od lat oprowadzają tysiące turystów po wystawie stałej, szerząc idee Solidarności. Ich wiedza, doświadczenie oraz wyjątkowy sposób opowiadania historii sprawia, że zwiedzanie nabiera zupełnie innego wymiaru.

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego został ustanowiony w 1989 roku. O święcie postanowiła III Konwencja Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych, która odbyła się w Nikozji. Ideą tego święta jest oprowadzanie za darmo mieszkańców po muzeach, świątyniach i innych obiektach.

 

Miejsce