Link do opisu wydarzenia: Oliwskie Dni Poezji i "Poetyckie Pranie"

Oliwskie Dni Poezji i "Poetyckie Pranie"

Data: 25 maja 2024 r.
Godzina: 7:15 - 18:00
Miejsce: Biblioteka Oliwska ul. Opata Jacka Rybińskiego 9, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Gdański Klub Poetów
Wspieramy to!

Szczegóły wydarzenia

Gdański Klub Poetów zaprasza 25 maja 2024 r. do Parku Oliwskiego na Oliwskie Dni Poezji. Od godz. 7:15 organizatorzy będą rozwieszać wzdłuż parkowych alejek „Poetyckie Pranie”.

plakat promujący Oliwskie Dni Poezji 2024Otwarcie Oliwskich Dni Poezji nastąpi o godz. 11:15. Głos zabiorą organizatorzy i partnerzy przedsięwzięcia, których logotypy znajdą się na plakacie oraz każdej z 200 plansz z utworami. Wystawa wierszy powędruje potem do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, na Wydział ETI Politechniki Gdańskiej, Uniwersytet Gdański, do Wyspy Skarbów Gdańskiego Archipelagu Kultury na Wyspie Sobieszewskiej oraz do wielu polskich miast. Plansze będą wisiały w niektórych z tych miejsc około miesiąca, można więc liczyć na to, że poezja rzeczywiście trafi pod strzechy.

Organizatorzy zapraszają poetki i poetów do autorskiego czytania ze sceny swoich wierszy. Warunkiem jest wpisanie się przed występem na listę (wulgaryzmy nie będą tolerowane).

Gdański Klub Poetów poleca dwa koncerty w wykonaniu Grupy Muzycznego Wsparcia i Tomasza Olszewskiego. W budynku Muzeum Narodowego / Oddział Etnografii swój najnowszy tom poetycki pt. „Żmuty” zaprezentuje Tomasz Snarski. Spotkanie Poprowadzi Agnieszka Tomik – Powaga.

Ostatnim punktem programu będzie Majowy Konkurs „Podziel się wierszem” im. Piotra Szczepańskiego. Trzeba stawić się w Bibliotece Oliwskiej, ul. Opata Jacka Rybińskiego 9 przed godz. 18:00 i zgłosić się do konkursu. Należy przynieść swój własny wiersz wydrukowany w trzech egzemplarzach. O kolejności prezentacji zadecyduje losowanie. Przewidziano nagrody pieniężne w łącznej kwocie 1 300 zł.

Bazą wszystkich wydarzeń będzie Biblioteka Oliwska, to właśnie tutaj poetki i poeci mogą odpocząć, napić się kawy, bądź herbaty, zjeść kanapki. Szefowa biblioteki, Iwona Jarentowska, przygarnie zdrożonych.

Nad wszystkim czuwać będą Gabriela Szubstarska, Agnieszka Smugła i Sławomir Jerzy Ambroziak.

Miejsce