Link do opisu wydarzenia: Niezłe ziółko. Preparaty ziołowe w podręcznej apteczce pierwszej pomocy

Niezłe ziółko. Preparaty ziołowe w podręcznej apteczce pierwszej pomocy

Data: 4 lipca 2024 r.
Godzina: 16:30
Miejsce: Zbióka przed bramą do Dworu Oliwskiego ul. Bytowska 4, Gdańsk
Wstęp: Zapisy: zapisy.ciee@pomorskieparki.pl
Organizator: Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej

Szczegóły wydarzenia

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej zaprasza na spotkanie z zielarzem, fitoterapeutą Michałem Konkelem (Słowiański Zielnik). Czeka nas wspólne wyjście w teren, by odnaleźć, oznaczyć i zebrać rośliny, które wykorzystamy do przygotowania naszej mini apteczki pierwszej pomocy. Nie zapomnimy także o omówieniu napotkanych podczas spaceru ziół.

Po zbiorze, pod czujnym okiem profesjonalisty, uczestnicy przugotują ziołowe medykamenty. W tej części poruszpny będzie oczywiście temat podstawowych błędów, które mogą wpłynąć na jakość naszych preparatów…

Organizatorzy proszą aby każdy uczestnik przyniósł dla siebie:

  • od 1 do 3 słoiczków poj. ok. 200 ml, wypełnionych (zgodnie z własnymi preferencjami): octem, smalcem lub alkoholem 40%. (Każdy z produktów w osobnym słoiczku). Proporcje będą wynosiły 1:5 – 1 część ziół na 5 części rozpuszczalnika – octu, smalcu, alkoholu.
  • karimatę lub coś na czym można usiąść. Część praktyczna będzie odbywała się w terenie (nie mamy możliwości zapewnienia stołów i krzeseł).
  • moździerz lub tłuczek oraz deseczkę (w miarę możliwości) dla wygody pracy.

Data i miejsce spotkania: 4 lipca (czwartek), godz. 16:30,  przed bramą do Dworu Oliwskiego, Bytowska 4, Gdańsk. Nie wchodzimy na teren hotelu, miejsce zbiórki przy stawie.

Czas trwania: ok. 3 godz.

NA WARSZTAT OBOWIĄZUJĄ ZAPISY: zapisy.ciee@pomorskieparki.pl  (w treści maila należy podać imię i nazwisko, numeru telefonu, w tytule: niezłe ziółko.)

Spotkanie skierowane jest do osób pełnoletnich. Liczba miejsc ograniczona!

O przyjęciu na warsztat decyduje kolejność zgłoszenia. Osoby zakwalifikowane do udziału w warsztatach, w przypadku rezygnacji, proszone są o pilny kontakt z CIEE, w celu zaproszenia na warsztat osób z listy rezerwowej.

Zapisanie się na warsztat jest równoznaczne z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu.

Warsztaty realizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Miejsce