Link do opisu wydarzenia: Międzynarodowy Zjazd Hanzy: Jarmark

Międzynarodowy Zjazd Hanzy: Jarmark

Data: 13 - 16 czerwca 2024 r.
Miejsce: Targ Węglowy, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Miasto Gdańsk, Fundacja Gdańska

Szczegóły wydarzenia

baner promujący jarmark z okazji Międzynarodowego Zjazdu hanzy

Po 27 latach Gdańsk ponownie będzie gospodarzem międzynarodowego zjazdu miast Nowej Hanzy. W dniach 13–16 czerwca, miasto wolności i solidarności odwiedzą przedstawiciele blisko 100 miast z 13 krajów Europy, zamieniając Gdańsk w wielokulturowy tygiel, gdzie historia spotyka się z teraźniejszością. To wydarzenie przyniesie wizję europejskiej współpracy i wspólnego dążenia do stworzenia lepszego, bardziej zrównoważonego jutra.

44. Międzynarodowy Zjazd Hanzy w Gdańsku będzie platformą dla liderów, przedsiębiorców, naukowców, twórców i innowatorów, którzy chcą kształtować świat jutra. Na to wydarzenie zaproszeni są zarówno goście odwiedzający Gdańsk, jak i jego mieszkańcy.

Jarmark Hanzeatycki

Podczas trwania zlotu, na Targu Węglowym odbędzie się Jarmark Hanzeatycki, gdzie odwiedzający będą mogli zanurzyć się w różnorodności kulturowej Europy. Miasta uczestniczące w jarmarku zaprezentują swoje regionalne tradycje, obrzędy oraz wyroby rzemieślnicze i kulinarne. Polskim akcentem będzie specjalna edycja targów mody, designu i młodej sztuki, czyli “Bakalie x Hanza”, które zaprezentują świetne pomorskie marki i projektantów.

Jednym z głównych punktów programu Jarmarku Hanzeatyckiego będzie scena muzyczna, na której wystąpią zespoły muzyczne z miast członkowskich. Koncerty i występy artystyczne nadadzą jarmarkowi wyjątkowy klimat, umożliwiając odwiedzającym pełne zaangażowanie w festiwalowe rytmy i dźwięki.

Przez wszystkie dni trwania zlotu będzie można spróbować swoich sił w grze terenowej „DyleMat”, która poprowadzi po Starym Mieście, prezentując historyczne wydarzenia i życie dawnych mieszkańców w klimacie z pogranicza fantasy i thrillera. Wystarczy zeskanować kod QR umieszczony na słupie ogłoszeniowym przy Ratuszu Staromiejskim i wejść do gry.

Miejsce