Link do opisu wydarzenia: MFF ON ART - Festiwal Kina i Sztuki

MFF ON ART - Festiwal Kina i Sztuki

Data: 12 lipca, 9 sierpnia i 13 września 2024 r.
Miejsce: Kolonia Artystów, Aleja Grunwaldzka 51, Gdańsk
Organizator: Fundacja Rozwoju Kinematografii
Wspieramy to!

Szczegóły wydarzenia

Już 5. lipca rozpoczyna się kolejna edycja ON ART, największego festiwalu filmowego poświęconego sztuce. Jest to wydarzenie o wyjątkowej formule, przedstawiające różne aspekty artystycznej twórczości za pomocą filmowego medium. Przez całe lato będzie można zobaczyć aż 40 filmów w 16 miastach w całej Polsce m.in. w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi i Szczecinie.

Peggy Guggenhaim i jej tajemnicza darowizna; Przybliżenie postaci najbardziej istotnych krytyków ze świata sztuki; Dokument berlińskiego artysty mierzącego się z rzeczywistością skorumpowanego Bangladeszu; a może mroczna animacja o tancerzu baletowym zmagającym się z własną ambicją i problemami psychicznymi? To tylko cztery propozycje z 40 filmów zakwalifikowanych do festiwalu.

Filmy dokumentalne, eksperymentalne, video-arty, teledyski i animacje. Wybrany przez Jury repertuar składa się z filmów różnorodnych pod względem tematyki oraz formy. Będą to dzieła prywatne, refleksyjne, ale i społecznie zaangażowane, dotykające współczesnych problemów. Projekcje będą wyświetlane w różnych lokalizacjach, w tym podczas kin plenerowych, kawiarniach, muzeach i instytucjach kulturalnych.

W ramach Festiwalu będzie można zobaczyć również propozycje filmów dotyczących muzyki i tańca, które są wstępem do odbywającego się w sierpniu w Warszawie pokazu w ramach 3. edycji Festiwalu ON ART - Dance & Music.
Organizatorem festiwalu jest Fundacja Rozwoju Kinematografii.

Więcej informacji

Pokazy:
12.07.2024
09.08.2024
13.09.2024

Miejsce