Link do opisu wydarzenia: Łowcy dźwięków – warsztaty z nagrań terenowych

Łowcy dźwięków – warsztaty z nagrań terenowych | Przyroda na warsztat! Lato w domach kultury GAK

Data: 15 - 16 lipca 2024 r.
Godzina: 11:00 - 14:00
Miejsce: Wyspa Skarbów GAK ul. Turystyczna 3, Gdańsk
Wstęp: Bilety 50 zł
Organizator: Wyspa Skarbów GAK

Szczegóły wydarzenia

W dniach 15 – 16 lipca /pon-wt/ 2024 w g. 11:00 – 14:00 Wyspa Skarbów GAK na dwa dni odkrywania magi dźwięków tuż za rogiem! Podczas spacerów plenerowych uczestnicy odkryją dźwięki okolicy i stworzą unikalne nagrania. Szum liści, śpiew ptaków oraz inne dźwięki z okolicy mogą stać się prawdziwym słuchowiskiem.

Prowadzenie: Krzysztof “Arszyn” Topolski – artysta dźwiękowy, perkusista, autor projektów z dziedziny muzyki i sztuki dźwięku. Zajmuje się field recordingiem, akustyczną ekologią i krajobrazem akustycznym. Tworzy w kręgu współczesnej muzyki improwizowanej, ilustracyjnej, elektroakustycznej oraz komputerowej.

Kiedy? 15 – 16 lipca 2024 g. 11:00 – 14:00
Gdzie? Wyspa Skarbów GAK, ul. Turystyczna 3 | Wyspa Sobieszewska
Dla kogo? Warsztaty rekomendowane są dla młodzieży powyżej 13 roku życia.
Wstęp? Udział w warsztatach – 50 zł
Ilość miejsc ograniczona.

Uwaga: Jeśli masz silną chęć udziału w warsztatach, ale doświadczasz tymczasowych trudności finansowych, napisz do nas na edukacja@gak.gda.pl o swojej sytuacji, a my znajdziemy odpowiednie rozwiązanie dla wszystkich.

Przyroda na warsztat! Lato w domach kultury GAK.

Pod hasłem „Przyroda na warsztat!” Gdański Archipelag Kultury przygotował w lipcu i sierpniu szereg kreatywnych warsztatów, których tematem przewodnim będzie przyroda i natura. Uczestnicy_czki będą mieli okazję zgłębiać tajemnice lokalnego środowiska i odkrywać niezwykłe miejsca w najbliższej okolicy. „Przyroda na Warsztat!” to nie tylko sposób na twórcze spędzenie czasu, ale również okazja do zdobycia nowej wiedzy i umiejętności, a także nawiązania nowych przyjaźni. Weźmiemy przyrodę na warsztat filmowy, dźwiękowy i plastyczny w ośmiu domach kultury GAK w siedmiu dzielnicach Gdańska. Projekt realizowany jest przez Zespół Edukacji Gdańskiego Archipelagu Kultury.

Jak dojechać do Wyspy Skarbów GAK?

Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej:
autobus: 112, 186, 212, 512 (3 min. pieszo od Wyspy Skarbów), przystanek: Sobieszewo

Dostępność

Warsztaty odbędą się na parterze, w dostępnej sali dla osób z niepełnosprawnością ruchową, wózków, z dostępną toaletą. Jeżeli masz szczególne potrzeby proszę skontaktuj się z nami.

Warsztaty zorganizowane są w ramach projektu ProfiKultura. „ProfiKultura Gdański Program Profilaktyki Uzależnień Cyfrowych” zrealizowano ze środków “Szczegółowego Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Miasta Gdańska na rok 2023”.

Miejsce