Link do opisu wydarzenia: Letnia potańcówka na Mariackiej

Letnia potańcówka na Mariackiej

Data: 13 lipca 2024 r.
Godzina: 16:00
Miejsce: Filia Gdańska WiMBP ul. Mariacka 42, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku

Szczegóły wydarzenia

Program:
16:00 Wykład "Historia strojów kąpielowych i kąpieli morskich".
Wykład "Sporty wodne i moda regatowa"
Prezentacja "Letnia suknia spacerowa 1886" (na manekinie)
18:00 Warsztaty tańca XIX wieku
19:00 Potańcówka i występ duetu: Daniel Saulski i Anna Kinga Osior

Na najbardziej romantycznej gdańskiej ulicy zasmakujecie klimatu XIX-wiecznych powieści, a gościem honorowym będzie sam Joseph Conrad Korzeniowski! W tym roku przypada 30 lat od nadania jego imienia naszej bibliotece oraz 100 lat od jego śmierci.

- Przeniesiemy się wspólnie w czasie, a pomoże nam w tym przybyła do nas specjalnie z Katowic grupa Mme Chantberry, zajmująca się na co dzień kostiumologią, krawiectwem oraz działalnością edukacyjno-rekonstrukcyjną na temat historii ubioru. Członkowie grupy będą ubrani w XIX-wieczne stroje, a Was zachęcamy, żebyście również przywdziali na tę okazję wyjątkowy strój z epoki Conrada, który żył w latach 1857-1924 (forma dowolna, ale nieobowiązkowa - najważniejsze, żebyście dobrze się bawili!) Zanim rozpoczniemy wspólne tańce, zaprosimy Was do wysłuchania dwóch wykładów na temat historii ubioru oraz prezentacji zakładania XIX-wiecznej sukni, a następnie będziecie mogli wziąć udział w warsztatach tańca XIX-wiecznego - zaprasza Filia Gdańska.

Następnie na przedprożu filii wystąpi duet w składzie Daniel Saulski (wieloletni solista Teatru Muzycznego w Gdyni) i Anna Kinga Osior (solistka Opery Bałtyckiej), który zaśpiewa przedwojenne szlagiery i zaprosi Was do tańca!

Miejsce