Link do opisu wydarzenia: Letnia Szkoła Ratownictwa

Letnia Szkoła Ratownictwa – nauka i wielka, wakacyjna przygoda

Data: każda sobota od 8 czerwca do 31 sierpnia 2024 r.
Godzina: godz. 9:30 – 10:30: grupa 6-8 lat, godz. 10:30 – 11:30: grupa 9-11 lat, godz. 11:30 – 12:30: grupa 12-14 lat
Miejsce: Kąpielisko Molo Gdańsk Brzeźno
Organizator: Gdańskie Ratownictwo Wodne, Gdański Ośrodek Sportu

Szczegóły wydarzenia

Letnia Szkoła Ratownictwa to cykl zajęć dla młodych plażowiczów w wieku od 6 do 14 lat. Nauka a jednocześnie wielka, wakacyjna przygoda przybliża młodym ludziom ideę ratownictwa oraz bezpiecznego odpoczynku nad wodą. Można w nich wziąć udział jednorazowo lub uczęszczać systematycznie.
baner promujący Letnią Szkołę Ratownictwa

Zajęcia odbywać będą się w każdą sobotę od 8 czerwca i potrwają aż do 31 sierpnia. Na każdy dzień obowiązywać będą osobne zapisy, by umożliwić skorzystanie z zajęć jak największej ilości osób. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem udziału jest rezerwacja miejsca na konkretny termin oraz akceptacja regulaminu. Każdy uczestnik na pierwsze zajęcia musi przynieść wypełnione oświadczenie.

Zapisy na wybrane terminy

Terminy zajęć do wyboru:
każda sobota (od 08.06 do 31.08)

Godziny zajęć:

  • godz. 9:30 – 10:30: grupa 6-8 lat
  • godz. 10:30 – 11:30: grupa 9-11 lat
  • godz. 11:30 – 12:30: grupa 12-14 lat

Miejsce zajęć: Kąpielisko Molo Gdańsk Brzeźno

Letnia Szkoła Ratownictwa jest projektem edukacyjnym z zakresu profilaktyki bezpiecznej kąpieli. Ma formę zajęć na świeżym powietrzu. Obejmują one doskonalenie pływania, zasady bezpiecznej kąpieli, podstawy pierwszej pomocy, a także zapoznają w praktyce z pracą i sprzętem ratowników. Każda z lekcji prowadzona jest przez doświadczonych ratowników, instruktorów oraz trenerów pływania.

- W czerwcu ruszy siódma edycja Letniej Szkoły Ratownictwa. Przez ostatnie lata w zajęciach uczestniczyły setki młodych adeptów. Część z nich stawia już pierwsze kroki w dorosłym ratownictwie – mówi Łukasz Iwański, kierownik kąpielisk i obiektów nadmorskich, pomysłodawca projektu. - Wspierany przez nas projekt stanowi uzupełnienie oferty miasta w zakresie profilaktyki bezpiecznej kąpieli – dodaje.

Każdy uczestnik będzie miał możliwość poczucia się jak prawdziwy ratownik. Dowie się także, jak wykorzystywać profesjonalny sprzęt ratowniczy w praktyce - będą to między innymi deski ratownicze, kajaki.

Partnerzy: Gdański Ośrodek Sportu, Kąpieliska Morskie w Gdańsku, Fundacja RC Projekt dofinansowany w ramach Gdańskiego Funduszu Sportowo-Rekreacyjnego ze środków Gminy Miasta Gdańska.

Miejsce