Link do opisu wydarzenia: Kos – Kino dostępne

Kos – seans z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących

Data: 22 czerwca 2024 r.
Godzina: 17:00
Miejsce: KinoPort ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: KinoPort

Szczegóły wydarzenia

Dojazd na przystanek Plac Wolności 01 tramwajami nr 5, 7 i 10 lub autobusami 148 i 283.
Sala kinowa i kasa biletowa znajdują się na parterze.
W sali kinowej i kasie biletowej znajduje się pętla indukcyjna.
W kasie jest możliwość połączenia się z tłumaczem PJM online.
W budynku są tyflomapy.
Toalety znajdują się na pierwszym piętrze – możliwość dojazdu windą lub wejścia po schodach.
Rezerwacji biletów przez Messenger KinoPortu
Seans z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących. Audiodeskrypcja jest puszczona na słuchawkach, które można odebrać w kasie biletowej.

„Kos” to ostra jak szabla, porywająca i nowoczesna, wypełniona wartką akcją i emocjami uniwersalna opowieść o ludziach, którzy w imię wolności i równości, pokonali wzajemne uprzedzenia i dzielące ich różnice. Wiosna 1794 roku, w Polsce wrze. Do kraju wraca generał Tadeusz „Kos” Kościuszko, który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów. Towarzyszy mu wierny przyjaciel i były niewolnik, Domingo. Tropem Kościuszki, wraz z listem gończym, podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz Dunin, który za wszelką cenę chce schwytać generała, zanim ten wywoła narodową rebelię. W tym samym czasie młody chłop, Ignac, szlachecki bękart, marzy o nadaniu herbu i majątku przez swojego nieprawego rodzica, Duchnowskiego, który tuż przed śmiercią uwzględnia go w testamencie. Gdy ojciec umiera, chłopak musi uciekać przed swoim przyrodnim bratem Stanisławem, który nie chce dopuścić do realizacji ojcowskiej woli. Ignac kradnie testament i ma tylko dwa dni, aby stawić się z nim przed sądem i udowodnić swój tytuł szlachecki. W trakcie ucieczki spotyka na swojej drodze Domingo. Między mężczyznami tworzy się silna więź porozumienia, mimo że obaj nie znają nawzajem swojego języka. Razem trafiają do dworku Pułkownikowej, gdzie Kościuszko ukrywa się, czekając na negocjacje z magnatami. Kos jest nieufny wobec Ignaca i trzyma go w areszcie, jednak w decydującym momencie to właśnie w rękach niepozornego szlacheckiego bękarta będą leżały losy powstania. Gdy nadejdzie chwila próby, Ignac będzie musiał wybrać – czy dalej podążać za swoim herbowym marzeniem i dziedzictwem ojca, czy też przyłączyć się do Kościuszki i walczyć z nim o najwyższą stawkę.

„ProfiKultura Gdański Program Profilaktyki Uzależnień Cyfrowych sfinansowano w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Miasta Gdańska”.

Miejsce