Link do opisu wydarzenia: Kongres Smart Metropolia 2023

Kongres Smart Metropolia 2023

Data: 5-6 października 2023 r.
Miejsce: AmberExpo ul. Żaglowa 11, Gdańsk
Wstęp: obowiązuje rejestracja
Organizator: Metropolia Gdańsk-Gdynia-Sopot

Szczegóły wydarzenia

Metropolia przyszłości - gospodarka, nauka, samorząd - to hasło XI edycji kongresu Smart Metropolia, który odbędzie się już 5 i 6 października 2023 w Amber Expo w Gdańsku.

Wydarzenie jest największą w Polsce coroczną konferencją poświęconą zagadnieniom współpracy samorządów w obszarach metropolitalnych oraz relacji metropolii z resztą kraju. To debata na temat współtworzenia mądrej polityki państwa wobec polskich miast i gmin.

Dwa dni interesujących dyskusji, prezentacji i wykładów. Po raz kolejny z udziałem polityków, ekspertów i praktyków będziemy rozmawiać o przyszłości na rzecz inteligentnego rozwoju sieci metropolii, miast, miasteczek i wsi, w tym o trendach w gospodarce metropolitalnej, wykorzystaniu nowych technologii w nauce, biznesie i samorządzie czy rozwoju sektora kosmicznego. Nie zabraknie również zagadnień dotyczących ochrony klimatu i zrównoważonego rozwoju.

W tym roku stali goście kongresu Smart Metropolia mogą spodziewać się pewnych nowości. Pierwszego dnia planowane jest uroczyste podpisanie „Paktu Metropolitalnego”, czyli publicznego “przyrzeczenia” utworzenia samorządu metropolitalnego przez kandydatów ubiegających się o mandat posła i senatora w nadchodzących wyborach. Ponadto zadebiutuje zorganizowana w ramach kongresu Strefa Innowacji SmartUp. To miejsce, gdzie głos otrzymają firmy i startupy, które mają pomysł, jak poprawić jakość życia w metropoliach.

To nie koniec nowości. Po raz pierwszy wydzielono przestrzeń dla miłośników kultury. W sali bocznej równolegle odbywać się będą wykłady i dyskusje w ramach projektu „Kultura Włącza”.

Rejestracja oraz więcej informacji

Organizatorem kongresu jest stowarzyszenie samorządowe Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot skupiające 61 miast, gmin i powiatów z Pomorza.

Organizator:
Metropolia Gdańsk-Gdynia-Sopot
Partnerzy Strategiczni:
Metropolia GZM
Pracodawcy Pomorza
Instytut Metropolitalny
Uczelnie Fahrenheita
Samorząd Województwa Pomorskiego
Partnerzy Operacyjni:
NEPTUN New Approach to Innovative Technologies in Manufacturing
Centrum Prawa Nowych Technologii Uniwersytetu Gdańskiego
Ad Astra. Center for Space Policy and Law
Interizon
Konfederacja Lewiatan
Sinotaic
Uniwersytet Gdański
Politechnika Gdańska
InvestGDA
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia

Miejsce