Link do opisu wydarzenia: Konferencja dla rodziców o zdrowiu psychicznym dzieci

Konferencja dla rodziców dla rodziców "Jak dzisiaj mogę zadbać o psychiczny dobrostan mojego dziecka? Wyzwania rodzicielskie związane z bezpieczeństwem cyfrowym oraz szczególnymi potrzebami dzieci"

Data: 23 maja 2024 r.
Godzina: 16:00
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 84 im. Jana Brzechwy w Gdańsku ul. Otomińska 72, Gdańsk
Wstęp: wolny, obowiązkowa rejestracja
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 84 im. Jana Brzechwy w Gdańsku
Wspieramy to!

Szczegóły wydarzenia

Szkoła Podstawowa nr 84 im. Jana Brzechwy w Gdańsku zaprasza na konferencję dla rodziców "Jak dzisiaj mogę zadbać o psychiczny dobrostan mojego dziecka? Wyzwania rodzicielskie związane z bezpieczeństwem cyfrowym oraz szczególnymi potrzebami dzieci", która odbędzie się 23 maja 2024 roku w godzinach od 16.00 do 20.00.

Udział w konferencji jest otwarty i nieodpłatny pod warunkiem uprzedniej rejestracji online.
Liczba miejsc jest ograniczona.

Plan konferencji:

16.00-17.00:

  • „Fonoholizm i higiena cyfrowa – jak zapobiegać e-uzależnieniom dzieci i dorosłych?” (rodzice dzieci z klas 4-8) - Maciej Dębski - Prezes i założyciel Fundacji Dbam o Mój Zasięg.
  • „Dzieci wybitnie zdolne jako uczniowie o szczególnych potrzebach edukacyjnych” - Monika Gołubiew – Konieczna - dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej Nr 7 w Gdańsku.

17.00-18.00:

  • „Fonoholizm i higiena cyfrowa – jak zapobiegać e-uzależnieniom dzieci i dorosłych?” (rodzice dzieci z klas 0-3) - Maciej Dębski - Prezes i założyciel Fundacji Dbam o Mój Zasięg.
  • „Depresja często nie wygląda tak jak nam się wydaje – o depresji u dzieci i roli rodziców i szkoły w jej rozpoznaniu” - Bogumiła Kwidzińska - psychoterapeutka, socjolog i pedagog.

18.00-19.00:

  • „Dziecko z ADHD ma szczególne potrzeby edukacyjne – o tym, jakie rozwiązania i metody mogą zostać zastosowane w domu i w szkole celem wsparcia rozwoju edukacyjnego oraz zapobieżenia powikłaniom ADHD u dziecka” - Joanna Chromik-Kovacs - prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Nadpobudliwością Psychoruchową i Ich Rodzinom „POMOST”, dyrektor PPP nr 1 w Gdańsku.
  • „Szkoła & Rodzina ucznia – współpraca czy walka o władzę?” - Dr Joanna Doroszuk – pracownik naukowy w Zakładzie Pedagogiki Specjalnej IP UG.

19.00-20.00:

  • „Moje dziecko potrzebuje w szkole Waszego wsparcia – o tym co jest potrzebne, ażeby dziecko nienormatywne było wartościowym członkiem społeczności klasowej i szkolnej, a nie problemem” – panel dyskusyjny z udziałem rodziców i ekspertów.

Miejsce