Link do opisu wydarzenia: Konferencja Farmacji Szpitalnej

Konferencja Farmacji Szpitalnej

Data: 10 czerwca 2023 r.
Godzina: 10:00-15:30
Miejsce: Wydział Farmaceutyczny Gumed W Gdańsku al. Hallera 107, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji
Wspieramy to!

Szczegóły wydarzenia

baner promujący konferencję Farmacji Szpitalnej

 

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji oddział Gdańsk zaprasza na Konferencję Farmacji Szpitalnej. Wydarzenie odbędzie się 10 czerwca w godzinach 10:00 - 15:30 na wydziale Farmaceutycznym Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Całość jest częścią cyklu spotkań z programu “Przyszłość Farmaceuty” skupiającego się na pokazaniu różnorodnych miejsc pracy po studiach farmaceutycznych.

Konferencja ma na celu przybliżenie ścieżek rozwoju zawodowego, jakimi są farmacja szpitalna oraz badania kliniczne. Chcielibyśmy pokazać, że praca farmaceuty nie musi być powiązana z pracą w aptece ogólnodostępnej. Dodatkowo pragniemy podkreślić jak istotnym miejscem jest apteka szpitalna oraz jak ważne zadania wykonują jej pracownicy.

Spotkanie to jest skierowane do szerokiej grupy odbiorców. Organizatorzy chcą zachęcić do udziału studentów farmacji, ale też osoby zastanawiające się nad podjęciem studiów na tym kierunku w tym uczniów liceów i innych szkół ponadpodstawowych. Będzie to świetna okazja aby przekonać się, jaka ścieżka zawodowa może czekać po uzyskania tytułu magistra farmacji. Dodatkowo chcą zachęcić do udziału przedstawicieli innych zawodów medycznych ciekawych, czym farmaceuci zajmują się w szpitalach oraz w jakich dziedzinach ich wiedza może być przydatna celem zapewnienia kompleksowej opieki nad pacjentem.

Wydarzenie na Facebooku “Konferencja Farmacji Szpitalnej” gdzie znajdują się wszystkie informacje, w tym prelegenci i partnerzy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.