Link do opisu wydarzenia: Koncert urodzinowy z okazji 50. lecia Zaspy

Koncert urodzinowy z okazji 50. lecia Zaspy

Data: 8 czerwca 2024 r.
Godzina: 18:00
Miejsce: Scena w Parku im. Jana Pawła II w Gdańsku, Zaspa- wejście od strony ul. Rzeczypospolitej
Wstęp: wolny
Organizator: Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk
Wspieramy to!

Szczegóły wydarzenia

Już 8 czerwca 2-24 r. o godzinie 18:00 w Parku im. Jana Pawła II odbędzie się Koncert Urodzinowy z okazji 50-lecia Zaspy. Podczas koncertu wystąpią wybitni artyści trójmiejskiej sceny muzycznej m.in. zespół muzyki klasycznej czy akordeoniści. W programie nie zabraknie również mocnych brzmień rockowych i bluesowych.

plakat promujący koncert urodzinowy z okazji 50 lecia zaspyKoncert jest organizowany przez Radę Dzielnicy i będzie to finał pierwszego dnia obchodów 50-tych Urodzin Zaspy. Koncert jest również organizowany pod akcją „Gramy dla Olafa”. Podczas wydarzenia będzie prowadzona zbiórka funduszy na leczenie Olafa Krasnowskiego, 3-letniego mieszkańca Gdańska chorującego na dystrofię mięśniową. Nierefundowana terapia genowa to koszt 15 milionów złotych. Liczy się każde wsparcie i każda złotówka.

Podczas koncertu nagrodzone również zostaną wybitne osobistości, które w sposób szczególny zasłużyły na wyróżnienie za działalność na rzecz Zaspy w ciągu ostatnich lat.

Koncert Urodzinowy to prawdziwa uczta dla duszy. Program koncertu został dobrany specjalnie pod różnorodną publikę, tak by każdy znalazł coś dla siebie podczas tego wieczoru.

Występy rozpocznie o godzinie 18:00 Zespół Les Femmes
Les Femmes to niezależny zespół muzyki klasycznej stworzony w 2011 r. w Trójmieście. Laureat II miejsca Da Capo International Music Competition, Rumunia 2021 oraz Finalista Międzynarodowego Konkursu Cadenza Contest, Włochy 2021, w kategorii Ensembles. W głównym nurcie zespołu są autorskie kolaże operowe sięgające tradycji pasticcio XVII I XVIII w . Są to spektakle muzyczne zbudowane z arii, pieśni i innych fragmentów dzieł kompozytorów muzyki klasycznej, które łączy spójna fabuła i nowy kontekst interpretacyjny.

Skład zespołu:
Les Femmes:
Joanna Sobowiec-Jamioł / sopran
Natalia Krajewska-Kitowska / sopran
Emilia Osowska / mezzosopran
oraz
Piotr Jamioł / skrzypce
Albert Woelke / akordeon

Kolejnym zespołem, który zagra 8 czerwca na scenie na Zaspie jest zespół Panopticum
Panopticum - Debiutujący na Trójmiejskiej scenie muzycznej zespół grający rock z elementami melodyjnego bluesa i funky. W autorskim materiale grupy wyczuwalne jest głębokie zakorzenienie w,, starych dobrych brzmieniach" ze szczególnym akcentem brzmienia wywodzącego się z lat osiemdziesiątych. Tym razem formacja wystąpi (prawie)akustycznie, gdzie podczas koncertu zaprezentuje swoje dotychczas stworzone piosenki w innej odsłonie.

Skład:
Agnieszka Ziegert-Liedtke: wokal, tamburyn
Paweł Szarlej: gitara elektryczna
Michał Zgodziński: gitara akustyczna

Blue Almonds to trzeci zespół, który w tym dniu zagra dla trójmiejskiej publiczności. Blue Almonds -to mieszanka muzyki Rock, Blues i Stoner. Aktualnie promują kawałki z debiutanckiej płyty Mashup, która zdobywa uznanie słuchaczy na całym świecie.

Skład:
Łukasz Starke - gitara elektryczna
Igor Nalepka - gitara elektryczna
Michał Konkolewicz - gitara basowa

Maciek Żuczkowski - perkusja
Igor Dominik - wokal

Wielki Finał i aranżacje muzyczną do Fire Show zagra Gdańska Orkiestra Akordeonowa Pulsanti
Gdańska Orkiestra Akordeonowa Pulsanti to grupa akordeonistów młodego pokolenia, których drogi przecięły się w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Muzycy to wielokrotnie nagradzani na konkursach akordeonowych instrumentaliści. Celem orkiestry jest popularyzowanie i ukazanie szerokiego spektrum kameralistyki akordeonowej, ukazywanie akordeonu w nowatorski sposób oraz poszukiwanie oryginalnych brzmień. Orkiestrę wyróżnia podeście do samego instrumentu, jak i do muzyki, którą wykonuje. W swoim repertuarze sięga po utwory muzyki współczesnej, klasycznej oraz rozrywkowej.

Program:

18:00 KONCERT URODZINOWY – scena w Parku im. Jana Pawła II
18:10 Koncert kwartetu Les Femnmes ( 75 min)
19:20 Licytacja - Gramy dla Olafa
19:30 Panopticum (30 min)
20:00 Blue Almonds (30 min)
20:45 Osobowość Zaspy
21:15 Gdańska Orkiestra Akordeonowa Pulsanti ( 45 min )
21:30 Pokaz FIRE SHOW

Organizator: KL Lechia Gdańsk
Sponsorzy: SPRAVIA, Port Czystej Energii, Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy, Amber Expo, Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec, Rada Dzielnicy Zaspa Rozstaje, Stowarzyszenie Kulturalno- Oświatowe „Aktywny Senior”
Patroni medialni: Trojmiasto.pl , Radio Gdańsk, gdansk.pl
Partnerzy: Fundacja Siepomaga.pl

Miejsce