Link do opisu wydarzenia: Koncert Rodzinny: Remont Pomp | Święto Wolności i Solidarności

Koncert Rodzinny: Remont Pomp | Święto Wolności i Solidarności

Data: 1 czerwca 2019 r.
Godzina: 16:30
Miejsce: Europejskie Centrum Solidarności, Plac Solidarności 1, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: ECS, Miasto Gdańsk, Fundacja Gdańska

Szczegóły wydarzenia

Z okazji obchodów Święta Wolności i Solidarności, Europejskie Centrum Solidarności zaprasza na cykl koncertów dla całych rodzin, granych przy Okrągłym Stole - który stanie na placu przy fontannie. W sobotę, 1 czerwca, wystąpi Remont Pomp. Wstęp wolny.

 

Muzycy wchodzący w skład zespołu Remont Pomp grają na instrumentach etnicznych, takich jak bębny, djembe, szejkery i cowbelle; perkusyjnych melodycznych - tank drumach, balafonach czy metalofonach, oraz na przedmiotach, które wydają z siebie dźwięk - misach, kieliszkach, dzbanach i butelkach.

Grupa ma w swoim dorobku dwie płyty: „Złotą Platynę”, nagraną z Mikołajem Trzaską i Mike Majkowskim (2012), i „Pomp Power”, również z udziałem Trzaski (2016). Nowe utwory zespołu są inspirowane muzyką Afryki i Azji, nie brakuje niecodziennych instrumentów i gości specjalnych dodających od siebie elementy free jazzu.

Formacja powstała w 2004 roku przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, koło w Gdańsku, aby łączyć ludzi o odmiennych wrażliwościach oraz niecodzienne instrumenty i przedmioty. Zespół zagrał wiele koncertów w Polsce oraz za granicą, m.in. w Australii.

Remont Pomp zobaczymy na plenerowej scenie przy Okrągłym Stole, znajdującym się przy fontannie Europejskiego Centrum Solidarności, w sobotę, 1 czerwca, o godz. 16:30. Wstęp wolny.

 
Cały program obchodów Święta Wolności i Solidarności na stronie 2019gdansk.pl.

Oprac. AO
 

Miejsce