Link do opisu wydarzenia: Koncert "Przyjdę do Ciebie"

Koncert "Przyjdę do Ciebie"

Data: 11 czerwca 2023 r.
Godzina: 19:00
Miejsce: Oblackie Centrum Edukacji i Kultury ul. Elżbietańska 9/10, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Oblackie Centrum Edukacji i Kultury

Szczegóły wydarzenia

plakat promujący koncert: Przyjdę do CiebieOblackie Centrum Edukacji i Kultury zaprasza 11 czerwca 2023 r. o godz. 19.00 na kolejny koncert duetu wokalno-gitarowego Kitowska/Radkiewicz pod tytułem "Przyjdę do Ciebie".

W programie m.in.:  M.de Falla, M. Castelnuovo-Tedesco, A. Dziadek, T. Dixa, A. Diesner, P. Kasiłowski, M. Kopczyński.

NATALIA KRAJEWSKA -KITOWSKA / sopran liryczny
Absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Laureatka I miejsca w kategorii śpiew operowy na Międzynarodowym Konkursie Iscart International Music Competition, Lugano, Szwajcaria, 2021. Zdobyła także I miejsce w Konkursie na Najciekawszą Osobowość X Międzynarodowego Operowego Forum Młodych w Bydgoszczy przy BFO.
Swoje umiejętności wokalne oraz sceniczne doskonaliła podczas mistrzowskich kursów wokalnych i interpretacyjnych prowadzonych przez wybitnych pedagogów i śpiewaków. Współzałożycielka zespołu muzyki klasycznej Les Femmes, w którym prowadzi swoją działalność zawodową. Z zespołem Les Femmes zdobyła I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Da Capo International Music Competition / kategoria Ensembles, Rumunia 2021, oraz uzyskała dojście do finału na Międzynarodowym Konkursie Cadenza Contest, Włochy 2021 / kategoria Ensembles. Z Les Femmes zrealizowała około 500 wydarzeń artystycznych (koncertów i spektakli). Od roku współpracuje z gitarzystką Moniką Dżułą-Radkiewicz realizując kameralne koncerty muzyki klasycznej.

MONIKA DŻUŁA RADKIEWICZ / gitara
Ukończyła z wyróżnieniem klasę gitary w Akademii Muzycznej w Gdańsku pod kierunkiem prof. Jana Paterka i mgr Emilii Majewskiej. Swoje umiejętności doskonaliła na licznych kursach gitarowych w kraju i za granicą. Doktorat obroniła w swojej macierzystej uczelni, w której obecnie jest wykładowcą prowadzącym klasę gitary i kameralistyki. Bierze udział w projektach solowych, kameralnych (m. in. z gitarzystką Dorotą Szyperską, flecistką Dorotą Pawlus, wokalistką Natalią Krajewską-Kitowską) i z orkiestrami, jej nagrania ukazały się m.in. na płytach „Koncert Gdański” i „Mea” z muzyką Krzysztofa Olczaka. W 2021 roku wydała swoją pierwszą płytę z kompozycjami solowymi i kameralnymi gdańskich kompozytorów – „Guitar Mosaic”. Z pasją organizuje warsztaty i koncerty zachęcając gitarzystów do twórczej aktywności.