Link do opisu wydarzenia: Koncert Flamenco – Szkoła Tańca Flamenco „Anda Lu”

Koncert Flamenco – Szkoła Tańca Flamenco „Anda Lu”

Data: 23 czerwca 2024 r.
Godzina: 18:00
Miejsce: GAK Stacja Orunia ul. Dworcowa 9, Gdańsk
Wstęp: Bilety 30 zł
Organizator: GAK Stacja Orunia

Szczegóły wydarzenia

GAK Stacja Orunia zaprasza wszystkich miłośników tańca i muzyki flamenco na koncert, przygotowany przez Szkołę Tańca Flamenco „Anda Lu”, który odbędzie się w Stacji Orunia.

Będzie to niezwykła taneczno – muzyczna podróż po Andaluzji, przybliżająca nam sztukę flamenco – jej różnorodność, barwność, wirtuozerię, emocje. Wraz z uczniami Szkoły Tańca Flamenco z Gdańska wystąpią znakomici muzycy polskiej sceny flamenco – Mateo Gallito (śpiew, cajon) oraz Jarosław Czajczyński (gitara flamenco).

Mateo Gallito – pseudonim artystyczny Matúša Kohútka, artysty pochodzącego ze Słowacji. Z wykształcenia jest pedagogiem pianistą a od wielu lat również tancerzem i śpiewakiem flamenco. Kształcił się w Maladze, Sevilli, Jerez de la Frontera u Juan Parra Morón, Ramón Martinéz,Juan Polvillo, La Lupi w Akademii Contratiempo. W latach 2005–2006 występował z Gipsy Kings i światowej sławy gitarzystą Gerardo Nuñez i tancerką Carmen Cortés. Jest autorem, współautorem i wykonawcą (tancerz, muzyk, kompozytor w Remedios) programów „Sangre flamenca”, „Encuentro flamenco”, „Don Quijote”, „Symfonia Flamenca”, „Al-alba”. Odbył trasy koncertowe po Europie z gośćmi z Hiszpanii (M.Angeles Gabaldon, Juan Polvillo, Manuel de Tane, Ismael Fernandez, Pilar Ortega, Araceli de Alcala, José Angel Carmona, Ramón Martinez, Jesus Corbacho).
W 2004 wraz z Remedios zdobyli w finale konkursu „Nove Tvare Słowac.jazzu” nagrodę za najlepszą zespołową interpretację i aranżację. Aktualnie współpracuje z Gallito Band, Remedios, Cafe Cortao, i z Tablao Flamenco w Warszawie. Od 2008 r. do dzisiaj występuje jako tancerz-solista w musicalu Carmen (Praga, Teatr Karlin). Dyskografia: Vendaval (2004), Dunya (2005), Reina De Saba (2005), Cardamon (2007), Carmen (2009).

Jarosław Czajczyński – Gitarzysta, akompaniator i kompozytor flamenco. Pisze muzykę do tekstów oraz aranżuje utwory z wielu gatunków muzyki etnicznej i rozrywkowej. Wirtuoz gitary. Cechuje go niezwykłe poczucie humoru, które sprawia, że bardzo szybko nawiązuje kontakt z publicznością. Według niego, najważniejsze dla gitarzysty, to tak opanować technikę gry, aby nie przeszkadzała ona w wyrażaniu uczuć i emocji na scenie. Repertuar obejmuje tradycyjne style fiestowe, oraz rozbudowane utwory sceniczne, a także formy instrumentalne, wzbogacone o elementy stylów muzycznych , takich jak muzyka latynoska, arabska czy jazz.

Koncertował na wielu scenach w kraju. Od ośmiu lat szerzy muzykę flamenco w Polsce, poprzez audycje muzyczne,dzięki współpracy z wieloma biurami muzycznymi oraz filharmoniami. Miał zaszczyt występować i współpracować z wykonawcami flamenco z Polski oraz z zagranicy, między innymi Oscarem Guzmanem (Hiszpania), Carmen Segura (Hiszpania), Vicky Barea (Hiszpania), Mateo El Gallito (Słowacja).

Koordynacja: Luiza Romanowska

 

Miejsce