Link do opisu wydarzenia: Karnawał zwierząt

Karnawał zwierząt

Data: 2 - 3 grudnia 2023 r.
Godzina: 2 grudnia godz. 19:00, 3 grudnia godz. 17:00
Miejsce: Opera Bałtycka, al. Zwycięstwa 15, Gdańsk
Wstęp: Bilety od 65 zł
Organizator: Opera Bałtycka w Gdańsku

Szczegóły wydarzenia

Bajka baletowa dla całej rodziny, będąca za pośrednictwem muzyki i tańca podróżą do królestwa zwierząt. Świat, w którym rzeczywistość miesza się z wyobraźnią, z pewnością oczaruje zarówno młodszych, jak i starszych widzów.

Spektakl w choreografii Katarzyny Kozielskiej przeniesie widzów w fantastyczny świat zwierząt wykorzystując różne techniki tańca. Z muzyką i choreograficzną wizją świetnie współgrają scenografia i kostiumy Joanny Borkowskiej, której projekty opierają się na pewnej umowności – zwierzęta pozostają rozpoznawalne dla dzieci, choć nie są przedstawione w sposób dosłowny.

Choreografka zapowiada, że przygotowywana przez nią inscenizacja będzie świetną propozycją dla całych rodzin, a do Opery śmiało mogą przyjść nawet najmłodsi, zaledwie kilkuletni, widzowie. Karnawał zwierząt to dobry tytuł na pierwsze zetknięcie dzieci ze spektaklem baletowym.

Katarzyna Kozielska to choreografka odnoszące sukcesy głównie na zagranicznych scenach baletowych. Jest doceniana i chętnie zapraszana do współpracy przez liczące się teatry i grupy taneczne. Absolwentka prestiżowej John Cranco Schule w Stuttgarcie, wieloletnia tancerka zespołu Stuttgart Ballet. Jako choreografka pracuje od 2011 roku. Przygotowała spektakle m.in. dla niemieckiego Chemnitz Ballet, czeskiego Baletu Narodowego, English National Ballet School, francuskiego Arles Youth Ballet oraz estońskiego Baletu Narodowego. W 2021 roku zadebiutowała w USA (spektakl Ode dla Tulsa Ballet).

kierownictwo muzyczne
Piotr Mazurek
choreografia
Katarzyna Kozielska
scenografia i kostiumy
Joanna Borkowska

Bilety

Miejsce