Jedzenie - wróg czy przyjaciel? Warsztaty dla osób nastoletnich

Jedzenie - wróg czy przyjaciel? Warsztaty dla osób nastoletnich

Data: 29 maja 2023 r.
Godzina: 18:00
Miejsce: Europejskie Centrum Solidarności pl. Solidarności 1, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Fundacja Fala Nowej Kultury

Szczegóły wydarzenia

młoda kobieta siedząca na podłodze pozująca do zdjęciaCzas dojrzewania to okres wielu zmian, w tym także tych związanych z ciałem. W lawinie obrazów spływających z mediów czasami łatwo jest się zagubić w dążeniu do "idealnego" wyglądu.

Zaburzenia odżywiania dotykają coraz większą ilość młodych ludzi. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę z zagrożeń związanych z niezdrowymi nawykami żywieniowymi i wiedzieć, jak radzić sobie z trudnościami w tym obszarze.

Podczas warsztatów:

  • porozmawiamy o tym, czym charakteryzują się zaburzenia odżywiania i obalimy mity z nimi związane,
  • nauczymy się rozpoznawać pierwsze niepokojące sygnały dotyczące zaburzeń odżywania i dowiemy się, jakie kroki podjąć, jeśli zauważymy je u siebie lub bliskich,
  • zastanowimy się, co kryje się pod hasłem "zdrowa relacja z jedzeniem" i jak taką relację możemy wspierać na co dzień.

Klaudia Nowakowska - psycholożka, edukatorka, trenerka. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Kurs Interwencji Kryzysowej w Instytucie Terapii Poznawczo-Behawioralnej we Wrocławiu oraz liczne szkolenia z zakresu Terapii Akceptacji i Zaangażowania, na której mocno opiera swoją aktualną pracę. Aktualnie kształci się w zawodzie psychoterapeuty w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt. Doświadczenie zdobywała między innymi pracując z osobami z doświadczeniem kryzysu psychicznego w Centrum Samopomocy w Gdyni. Świadczy pomoc psychologiczną dla dorosłych i młodzieży, wspiera w kryzysach życiowych oraz poszukiwaniu sposobów na radzenie sobie z trudnymi emocjami. Prowadzi warsztaty z zakresu psychoedukacji, treningi umiejętności miękkich, a czasami także warsztaty teatralne ukierunkowane na samorozwój.

Kiedy? 29.05.2023, godz. 18.00-20.00
Gdzie? Europejskie Centrum Solidarności, III piętro (strefa Solidarność Codziennie), sala 3.19.
Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy

Projekt dofinansowano w ramach Gdańskiego Funduszu Młodzieżowego ze środków Miasta Gdańska.