Link do opisu wydarzenia: II Wielokulturowy piknik rodzinny

Wielokulturowy piknik rodzinny World Refugee Day 2024

Data: 22 czerwca 2024 r.
Godzina: 11:00
Miejsce: Plac Zebrań Ludowych, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej

Szczegóły wydarzenia

W sobotę 22 czerwca na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku odbędzie się drugi Wielokulturowy piknik w ramach World Refugee Day. Wydarzenie, podczas którego odwiedzający skorzystają ze specjalnie przygotowanych stref, pozwalających poznać inne kultury i celebrować różnorodność, rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do godziny 17.00. Wstęp wolny.

To propozycja dla osób, które chcą miło spędzić dzień, razem celebrując wielokulturowość i różnorodność. Organizatorami wydarzenia są: Samorząd Województwa Pomorskiego i Miasto Gdańsk. W imprezie udział weźmie też wielu partnerów: instytucje, organizacje pozarządowe zaangażowane m.in. w aktywizację i integrację społeczną. Podczas imprezy będzie można skorzystać np. z oferty poradniczo-wspierająco-aktywizującej, przygotowanej przez gdański Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Do kontaktu i rozmowy zapraszają psycholożki Ośrodka Interwencji Kryzysowej, konsultantka ds. cudzoziemców i pracownicy socjalni Samodzielnego Referatu Spraw Cudzoziemców MOPR. Służą informacjami w językach: polskim, ukraińskim, angielskim, rosyjskim. Atrakcje dla dzieci i ich rodziców zapewnią też organizatorzy społ. lokalnej MOPR. W programie są m.in. różnorodne zajęcia artystyczne dla najmłodszych, gry: w szachy XXL i koło fortuny. Będzie też można nieco odetchnąć w strefie relaksu.

Sobota to okazja do spędzenia czasu z bliskimi i przy okazji zapoznanie się kulturami, które nas otaczają. W ramach pikniku przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Na uczestników będą czekały:

 

  • strefa służb bezpieczeństwa (pokaz wozów strażackich, bojowych oraz miasteczko medyczne)
  • strefa gier i zabaw (warsztaty artystyczne, rękodzieła, konkursy, strefa relaksu)
  • strefa wsparcia (informacja oraz doradztwo prawne i psychologiczne w językach: polskim, ukraińskim, angielskim, rosyjskim)
  • strefa gastronomiczna
  • scena muzyczna (głównym artystą będzie Orkiestra Sił Zbrojnych Ukrainy)

Więcej o sobotnich aktywnościach i ciekawych propozycjach „II Wielokulturowego pikniku rodzinnego…”, dostępnych jest na stronie Facebook Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Miejsce