Link do opisu wydarzenia: Halo, tu Sztuka! Architektura

Halo, tu Sztuka! Architektura

Data: 13 lipca 2024 r.
Godzina: 11:30
Miejsce: Oddział Sztuki Dawnej, ul. Toruńska 1, Gdańsk
Wstęp: obowiązują zapisy: zapisy@mng.gda.pl
Organizator: Muzeum Narodowe w Gdańsku

Szczegóły wydarzenia

- Porozmawiajmy o architekturze. Skąd się ona bierze? Jak można kształtować przestrzeń dookoła? Co to znaczy, że budynek ma swoje drugie życie? Odpowiedzi oraz mnóstwo ćwiczeń z budowania znajdziecie na naszych warsztatach. Spotkamy się w miejscu, które najpierw było klasztorem, a teraz działa jako Muzeum. Przyjrzymy się jego przestrzeniom i sprawdzimy jak działają one na dzieła sztuki, na nas i na wyobraźnię. W ramach finałowego zadania zaprojektujemy i zbudujemy makiety wystaw. Wykorzystamy prace ze zbiorów Muzeum, eksperymentując z różnymi rozwiązaniami przestrzennymi. Mówiąc krótko: urządzimy Muzeum na nowo - zaprasza muzeum.

„Halo, tu sztuka!” to cykl warsztatów rodzinnych w Oddziale Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego w Gdańsku. W trakcie spotkań łączymy zdobywanie wiedzy z kreatywnymi działaniami pod okiem twórców i artystów. Razem podróżujemy po świecie Gdańska czasów Złotego Wieku i eksplorujemy galerie w poszukiwaniu dzieł i historii, które można zamienić na zupełnie nową sztukę. Podczas tegorocznej edycji poznamy różne techniki stosowane przez dawnych artystów i rzemieślników. Na warsztat weźmiemy między innymi: malarstwo, rzeźbiarstwo, pracę z gliną, metalem i tkaniną.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

  • prowadzenie: Katarzyna Witt
  • warsztaty rodzinne: dla dzieci w wieku 8-13 lat
  • czas rozpoczęcia warsztatów: godzina 11.30
  • czas trwania: maksymalnie 3 godziny
  • wejście: w cenie biletu wstępu na wystawę
  • rezerwacja: proszę podać numer telefonu, imię i wiek dziecka oraz tytuł warsztatów
  • obowiązują zapisy: zapisy@mng.gda.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania: „Realizacja działań edukacyjnych i promocyjnych dla publiczności Muzeum Narodowego w Gdańsku”

Miejsce