Link do opisu wydarzenia: Hakuna Matata Rodzinny Festiwal Podróżniczy

Hakuna Matata Rodzinny Festiwal Podróżniczy

Data: 17 - 18 lutego 2024 r.
Miejsce: Polska Filharmonia Bałtycka ul. Ołowianka 1, Gdańsk
Organizator: Danuta Ślipy i Karolina Kraujutowicz
Wspieramy to!

Szczegóły wydarzenia

III edycja Rodzinnego Festiwalu Podróżniczego Hakuna Matata jest planowana na 17 i 18 lutego 2024 roku. 17 lutego spotkamy się w przepięknym miejscu – w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. W niedzielę, 18 lutego 2024 roku organizatorzy zapraszają na zwiedzanie muzeów i gry miejskie w terenie. Edycja już otrzymała Honorowy Patronat Marszałka Województwa Pomorskiego, Mieczysława Struka, Prezydent Aleksandry Dulkiewicz oraz Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

Hakuna Matata - Rodzinny Festiwal Podróżniczy to spotkanie, podczas którego podróżujące rodziny dzielą się ze zgromadzoną publicznością swoimi cennymi doświadczeniami z rodzinnych wojaży i wypraw. Podstawowe hasła Festiwalu to inspiracja, motywacja i Hakuna Matata, czyli nie martw się! Pakuj się i jedź! Wydarzenie kierowane jest do WSZYSTKICH RODZIN, które pragną zainspirować się na kolejne podróże z dziećmi oraz tych, które jeszcze takiej przygody nie rozpoczęły. A mowa jest zarówno o podróżach dalekich oraz tych zupełnie bliskich. Podróżach autem, kamperem, samolotem, pociągiem, a także drogą morską, czyli jachtem. Festiwal zrodził się z pasji, z miłości do podróżowania, kreowania nowej rzeczywistości.

Wydarzenie potrwa dwa dni, 17-18 lutego 2024 roku. Pierwszego dnia odbędzie się część główna, czyli wystąpienie 10 prelegentów, 10 podróżujących rodzin. Całość potrwa od godziny 10.00 do 18.00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.  Prelekcje będą okraszone warsztatami dla dzieci i dorosłych, stoiskami prezentującymi regiony takie jak: Żuławy, Kaszuby, stoiskami z odzieżą outdorową, literaturą i biżuterią podróżniczą oraz innymi. Pragniemy, aby nasi goście wyszli z Festiwalu zainspirowani i mocno zmotywowani do rodzinnej podróży. W Filharmonii stworzymy plac zabaw dla dzieci. Chcemy dostarczyć gościom jak najlepsze doświadczenie i wzbudzić w nich pozytywne emocje tak, by na długo zapamiętali i wydarzenie, i jego partnerów oraz media jemu towarzyszące. Drugi dzień będzie wypełniony grami terenowymi, zwiedzaniem Gdańska oraz muzeów Gdańska, Gdyni i Sopotu. Do współpracy zaproszone zostały instytucje kultury, zaprzyjaźnione księgarnie i twórców książeczek o podróżach.

W programie:

  • 10 prelekcji, 10 inspirujących powieści o rodzinnym podróżowaniu
  • warsztaty podróżnicze dla dzieci i dorosłych
  • inspirująca literatura podróżnicza
  • wspaniali goście
  • wystawa zdjęć
  • mini plac zabaw
  • zwiedzanie muzeów Gdańska, Gdyni i Sopotu
  • niespodzianki, konkursy, nagrody

Więcej informacji oraz bilety

Wsród partnerów są m.in.: Polska Żegluga Bałtycka Polferries, Travel Care, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna, szkoła języka hiszpańskiego LaMancha, Archispace, Dwór Uphagena Arche Gdańsk. Patronat medialny: Polski Caravaning, www.gdansk.pl, Radio Gdańsk, Magazyn Prestiż, Trójmiasto.pl, IBedeker, Familytime.pl., Pomorskie Travel

Patronat medialny: Polski Caravaning, Radio Gdańsk, Magazyn Prestiż, IBedeker, Fmilytime.pl., Pomorskie Travel, portal miasta Gdańska www.gdansk.pl

Miejsce