Hackathon: Hack4change

Hackathon: Hack4change

Data: 2 - 4 czerwca 2023 r.
Miejsce: Gdański Park Naukowo-Technologiczny ul. Trzy Lipy 3, Gdańsk
Wstęp: obowiązują zapisy
Organizator: Fundacja CODE:ME, Marek Kamiński Academy
Wspieramy to!

Szczegóły wydarzenia

Już w czerwcu odbędzie się III edycja, ekologiczno-technologicznego hackathonu – maratonu programistycznego, w którym ponad 150 uczestników, pod okiem ekspertów (przedstawicieli branży IT, biznesu i nauki), zmierzy się z problemami współczesnego świata.

baner promujący wydarzenie Hack4changeOrganizatorami wydarzenia są Fundacja CODE:ME oraz Marek Kamiński Academy. Tegoroczny hackathon odbędzie się w formie stacjonarnej w Gdańsku, w Gdańskim Parku Naukowo- Technologicznym, w dniach 2 - 4 czerwca 2023 r.

Dlaczego hackathon?
Hackathon, to forma eventu sprzyjająca wspólnemu poszukiwaniu rozwiązań dla bardzo rzeczywistych problemów! Uczestnicy z różnym backgroundem spotykają się na 48h w przyjaznym środowisku, gdzie panuje uczciwa konkurencja, aby wprawić w życie swoje pomysły.

Dla kogo?
Do udziału w wydarzeniu zapraszamy innowatorów, programistów, grafików, UX designerów, socjologów, psychologów, marketingowców oraz wszystkich, którym bliska jest idea walki z kryzysem klimatycznym i innymi problemami naszej planety. Do dyspozycji uczestników będzie grono mentorów - ekspertów z różnych dziedzin technologii, nauki i biznesu, z których wiedzy i doświadczenia będą mogli korzystać.

Obszar problemowy:
Bezsensowny konsumpcjonizm (marnowanie jedzenia, niekontrolowana produkcja dóbr), problemy ekonomiczne (brak stabilności i dobrobytu), zmiany klimatyczne, niestabilność polityczna świata – to tylko część problemów, z którymi boryka się współczesny świat. Celem organizowanego hackathonu jest stworzenie nowatorskich projektów, narzędzi czy aplikacji, które mogą wpłynąć na jakość naszego życia – chociażby lokalnie.

W tym roku, organizatorzy wyznaczyli trzy główne problemy i ścieżki konkursowe:

  • Człowiek i jego dobrostan
  • Natura
  • Technologia

Cały hackathon poprzedzony zostanie warsztatami z technologii, które pomogą wprowadzić uczestników w obszary problemowe hackathonu. Ponadto organizatorzy planują zorganizowanie spływu kajakowego, połączonego ze sprzątaniem rzeki i terenu wokół spływu.

Więcej informacji o wydarzeniu i poprzedniej edycji
Zapisy na tegoroczne wydarzenie