Link do opisu wydarzenia: Gentleman! Koncert z okazji 17. rocznicy istnienia zespołu

Gentleman! Koncert z okazji 17. rocznicy istnienia zespołu

Data: 24 lutego 2024 r.
Godzina: 19:00
Miejsce: Oliwski Ratusz Kultury ul. Opata Jacka Rybińskiego 25, Gdańsk
Wstęp: Bilety: 35 zł (przedsprzedaż) / 40 zł w dniu wydarzenia
Organizator: Fundacja Wspólnota Gdańska

Szczegóły wydarzenia

Gentleman! to Piotr Malach (gitarzysta, wokalista, twórca tekstów i muzyki), Łukasz "Prokop" Tylenda (gitarzysta), Adam Osik (basista) oraz Jacek Tracz (perkusista).

Zespół swój pierwszy koncert zagrał na Heineken Opener Festival w 2007 r. Potem był Jarocin, Węgorzewo, sesje live w Studio im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce, w radiowej Czwórce, Radio Pik oraz (kilka) w Radiu Gdańsk, jak również ponad 150 kolejnych koncertów zagranych w całej Polsce oraz zagranicą.

Trzy lata po wydaniu pierwszego albumu (Opowiem ci kilka historii, Fonografika) w 2014 r. zespół wydał drugi LP pt. Cinco de mayo. Płyta inspirowana klimatem trójmiejskich plaż, ale też podróżami po bezkresnych drogach Teksasu i Nowego Meksyku, została nagrana w studiu Dickie Dreams w Gdańsku, prowadzonym przez członka zespołu Dick4Dick Krystiana Goodboy Khrisa Wołowskiego, który realizował, zmiksował i wyprodukował nagrania. Zespół wydał ponadto cztery EPki pt. Anka Skakanka, Antyturyści, Idealny dzień na koniec oraz - rok temu - Pies z głową w dół. Muzyka Gentleman! jest pełna harmonii, przesterów oraz pogłosów. Członkowie zespołu czasami czują jednak potrzebę powrotu do korzeni, do zagrania swoich numerów w wersjach akustycznych, takich jakby grali je przy ognisku dla swoich dziewczyn i przyjaciół.

Po bardzo dobrze przyjętym koncercie akustycznym w Konsulacie Kultury w Gdyni rok temu, uznali, że warto ponownie zagrać bez wzmacniaczy, tym razem w rodzinnym Gdańsku. W tym celu przygotowali listę swoich ulubionych numerów, z których część przearanżowali tak, aby zabrzmiały lepiej w wersji unplugged. Na koncercie zespół wesprze kilku gości, którzy wspólnie z G! zagrają również całkiem nowe piosenki, nie grane jeszcze nigdy wcześniej. Występ to również spóźniona, o dwa lata, celebracja 15-lecia istnienia zespołu.

Bilety dostępne online, informacje o biletach: tel. 519 166 301

Miejsce