Link do opisu wydarzenia: Gdański Tydzień Wolontariatu

Gdański Tydzień Wolontariatu

Data: 5 - 12 grudnia 2016 r.
Miejsce: Gdańsk
Organizator: Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku
Wspieramy to!

Szczegóły wydarzenia

Gdański Tydzień Wolontariatu to wspólna inicjatywa wielu organizacji pozarządowych i instytucji publicznych, które już od pół roku debatują nad jego formą i programem. Celem Tygodnia jest promowanie idei wolontariatu i integracja gdańskiego środowiska wolontariuszy. Nie zabraknie też inicjatyw edukujących i inspirujących do rozwoju.

Już za niecały miesiąc 5 grudnia będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Miasto Gdańsk, oraz gdańskie organizacje pozarządowe organizuje wielkie święto wolontariuszy – Gdański Tydzień Wolontariatu.

Gdański Tydzień Wolontariatu to święto wszystkich gdańskich wolontariuszy. Chcielibyśmy pokazać różnorodność działań społecznych i aktywności wolontariuszy, którzy obecni są niemalże we wszystkich sferach życia społecznego – mówi Agnieszka Buczyńska Prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Jednocześnie będzie to czas na edukację, poznanie organizacji pozarządowych i instytucji, ale również czas na zabawę, integrację środowiska wolontariackiego i docenienie tych najbardziej aktywnych.

Tydzień Wolontariatu rozpoczniemy spotkaniem teoretyków i praktyków w obszarze wolontariatu podczas konferencji „Masz Moc - inspirujemy i edukujemy”, która odbędzie się 5 grudnia w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku (rejestracja on-line) - mówi A. Buczyńska. Następnym punktem Tygodnia będzie impreza integracyjna dla aktywnych wolontariuszy w Klubie Parlament, na którą serdecznie zapraszamy (obowiązują zapisy). Podczas imprezy zostaną również wyłonieni zwycięzcy konkursu „Ja w wolontariacie”, czyli konkursu fotograficznego, dzięki któremu wolontariusze, którzy na co dzień, akcyjnie, po szkole, po pracy udzielają się na rzecz swojego środowiska mogą pochwalić się swoimi działaniami. Zakończymy Tydzień Wolontariatu Galą Wolontariatu 12 grudnia, podczas której zostaną wręczone statuetki dla najbardziej aktywnych wolontariuszy, koordynatorów, szkolnych klubów wolontariackich oraz firm zaangażowanych społecznie. W trakcie Tygodnia dajemy również możliwość mieszkańcom Gdańska do poznania różnorodnych barw wolontariatu, poprzez zaangażowanie się w grę miejską „Masz moc”. Gra „Masz moc” to edukacja jak również ciekawa forma poznania działalności gdańskich organizacji i instytucji, a przy okazji świetna zabawa.

Główne obchody Tygodnia Wolontariatu odbędą się w dniach 5 – 12 grudnia 2016 roku jednak już dzisiaj można włączyć się w konkursy „Aktywni w Mieście” oraz „Ja w wolontariacie”, których rozstrzygnięcie nastąpi w Tygodniu Wolontariatu.

Wszystkie informacje można znaleźć na stronie oraz na naszym facebooku

Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicz.

Najważniejsze wydarzenia Tygodnia to:

Konferencja „Masz Moc - inspirujemy i edukujemy”
Data: 5 grudnia 2016
Miejsce: Europejskie centrum Solidarności

Rejestracja trwa do 3 grudnia 2016 roku, nie czekaj zapisz się już dzisiaj!

Konferencja Masz moc - edukujemy i inspirujemy to ogólnopolskie spotkanie teoretyków i praktyków w obszarze wolontariatu. Naszym zamysłem i ambicją jest stworzenie przestrzeni do dyskusji na temat uwarunkowań i kierunków rozwoju aktywności społecznej. Wymiana wiedzy dotycząca różnorodnych metod rozwoju wolontariatu oraz wzrost roli wolontariatu w tworzeniu rozwiązań społecznych to jedne z przesłanek do dyskusji. Wśród panelistów konferencji znajdują sie osoby ze świata biznesu, organizacji pozarządowych jak i instytucji publicznych. Na styku wszystkich tych sektorów wolontariat zaczyna odgrywać swoją role.

Więcej informacji o konferencji TUTAJ

Konkurs „Aktywni w mieście”
Data przyjmowania zgłoszeń 30.10-30.11.2016
Data Gali rozdania nagród: 12 grudnia 2016

Konkurs jest okazją aby pokazać różnorodność działań społecznych i aktywności wolontariuszy, którzy obecni są niemalże we wszystkich sferach życia społecznego.

Dzięki nadsyłanym zgłoszeniom, organizatorzy mogą nagrodzić ciekawe postaci wolontariuszy, którzy pomagają zarówno w pracach biurowych, jak i tych, którzy biorą udział w terapiach dzieci niepełnosprawnych, ochotników pomagających w organizacji imprez sportowych, wydarzeń okolicznościowych, konferencji, udzielają porad prawnych, odwiedzają pensjonariuszy hospicjów i szpitali. Wolontariusze za to mogą podziękować osobom, które najbliżej z nimi działają, czyli swoim koordynatorom, którzy dbają o nich, wspierają, motywują.

Kandydatów do konkursu „Aktywni w mieście” można zgłaszać do końca listopada!

Więcej informacji o konkursie TUTAJ

Impreza integracyjna dla wolontariuszy
Data: 8 grudnia 2016
Miejsce: Klub Parlament w Gdańsku

Chcielibyśmy zaprosić wszystkie aktywnie udzielające się wolontariacko osoby na imprezę integracyjną, podczas której będziemy mogli wspólnie się bawić, świętować, porozmawiać, pośmiać się i potańczyć.

Zapraszamy na imprezę integracyjną gdańskich wolontariuszy!

Więcej informacji TUTAJ

Konkurs „Ja w wolontariacie”
Data: 02.11-05.12.2016

Konkurs fotograficzny, którego tematem jest „Ja w wolontariacie” ma za zadanie pochwalić się osobami, które na co dzień, akcyjnie, po szkole, po pracy udzielają się na rzecz swojego środowiska. Chcielibyśmy przedstawić zarówno różnorodność działań społecznych, których podejmują się wolontariusze jak również przedstawić ich sylwetki. 
Na zdjęcia do konkursu czekamy do 5 grudnia 2016 roku!

Więcej informacji TUTAJ

Gra miejska „Masz moc!”
Data: 30.11-07.12.2016

Gra miejska „Masz Moc” jest jednym z aktywnych elementów Gdańskiego Tygodnia Wolontariatu. Ma na celu zaanimowanie środowiska lokalnego oraz zaprezentowanie szerokiemu gronu mieszkańców miasta organizacji pozarządowych i instytucji publicznych, które działają w Gdańsku. W grze może wziąć udział każdy, kto w ciekawej formie chce poznać działalność i możliwości wolontariackie gdańskich placówek, a przy okazji świetnie się bawić.

Poznaj gdańskie organizacje i wygraj cenne nagrody!

Więcej informacji o grze TUTAJ

Miejsce