Link do opisu wydarzenia: Gdański Festiwal Tańca: Spektakl "Lighthouse"

Gdański Festiwal Tańca: Spektakl "Lighthouse"

Data: 18 lutego 2024 r.
Godzina: 19:00
Miejsce: Klub Żak al. Grunwaldzka 195/197, Gdańsk
Wstęp: Bilety od 25 zł do 45 zł
Organizator: Klub Żak

Szczegóły wydarzenia

Na początek sezonu, 18 lutego, Klub Żak zaprezenyuje spektakl „Lighthouse” w reżyserii, choreografii i wykonaniu niezwykłych tancerzy: Soni Rodríguez i Enrico Paglialunga, z muzyką na żywo autorstwa Giacomo Mattogno. Spektakl porusza ważne współczesne tematy, które przełożone zostały na język ciała i tańca. „Lighthouse” to taneczna opowieść emigracji. O tym co się z nami dzieje, gdy znajdujemy się w innym kraju. W nowej niepewnej przestrzeni, w której nie ma już odniesień do naszych korzeni, tradycji i więzi międzyludzkich. Taniec Soni Rodríguez i Enrico Paglialunga wyzwala w nas poczucie nostalgii. Ich ruchy są płynne i jedynie zwisająca z sufitu rzeźba wywołuje w widzach poczucie niepokoju.

Enrico Paglialunga jest również świetnym nauczycielem tańca charleston-modern dance. W sobotę 17 lutego, w Klubie Żak, o godz. 17:00 poprowadzi warsztaty Charlston i Linda Hop. Warsztaty inspirowane są pracą choreograficzną wykonaną wspólnie przez Enrico Paglialungę z Julią Fidel w 3 i 4 sezonie serialu Babylon Berlin. Enrico wprowadzi uczestników w podstawowe kroki Charlestona i Lindy Hop. Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim.

Na kolejne spotkanie z Gdańskim Festiwalu Tańca zapraszamy już w kwietniu! Pod hasłem sole-mio czekają nas dwa weekendy z pokazami solowymi. 7 kwietnia solówki, które zostały nagrodzone w ramach konkursu Solo Dance Contest w 2023 roku. Na deskach Sali Suwnicowej Klubu Żak zobaczyć będzie można: Halyna Shchupak „VOLF HEART”, Daria Koval „RESISTANCE MOVEMENT”, Fabienne Deesker „Icarian Youth” i Katarzynę Niżnik „SWIMMING BONES IN MY LIQUID FLESH”. Solo Dance Contest to wizytówka Gdańskiego Festiwalu Tańca, przyciągająca do Gdańska międzynarodowe grono tancerzy. W kwietniu przygotowaliśmy również program rezydencji pod kuratelą wybitnego polskiego choreografa Macieja Kuźmińskiego. Efekty będzie można zobaczyć w ostatni weekend kwietnia.

PROGRAM:

18.02.2024 | godz. 19:00
LIGHTHOUSE

SONIA RODRÍGUEZ & ENRICO PAGLIALUNGA
Reżyseria i choreografia : Sonia Rodríguez & Enrico Paglialunga
Występują: Sonia Rodríguez & Enrico Paglialunga
Muzyka na żywo: Giacomo Mattogno

17.02.2024 | godz. 17:00
WARSZTATY | CHARLESTON & LINDY HOP

charleston-modern dance
prowadzenie: Enrico Paglialunga, warsztaty będą prowadzone w języku angielskim

Bilety na spektakle:
45 zł - bez zniżek
25 zł - karta do kultury*, bilet ulgowy*, karta tancerza*
Bilety na warsztaty:
50 zł - bez zniżek
25 zł - karta do kultury*, bilet ulgowy*, karta tancerza*

Miejsce