Link do opisu wydarzenia: Freedom: Mery Spolsky

Freedom: Mery Spolsky

Data: 4 czerwca 2024 r.
Godzina: 21:00
Miejsce: 100cznia ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 5, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Europejskie Centrum Solidarności, 100cznia

Szczegóły wydarzenia

Europejskie Centrum Solidarności i 100cznia zapraszają na koncert Mery Spolsky "Freedom", zamykający Święto Wolności i Praw Obywatelskich w Gdańsku.
baner promujący koncert Mery Spolsky: Freedom

Mery Spolsky to artystka łącząca różne dziedziny sztuki, bawiąca się nowymi formami przekazu, specjalistka od elektronicznych, tanecznych brzmień, która nie stroni od tematów trudnych, jak ciałopozytywność czy oczekiwania wobec kobiet.

Zadebiutowała albumem „Miło Było Pana Poznać” (2017). Dwa lata później pojawił się kolejny album – „Dekalog Spolsky”, a rok temu najnowszy – „Erotik Era”. Ma na swoim koncie również debiut książkowy „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj” (2021), okrzyknięty „niepokornym debiutem literackim” i sprzedany w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy.
Kilkakrotnie nominowana do Fryderyków. Laureatka Nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego (2021). W uzasadnieniu, kapituła nagrody napisała m.in. „za niezwykłą świadomość spójności formy, treści i przekazu artystycznego w duchu patrona nagrody”.

– Trzeba walczyć o wolność człowieka i tolerancję – Mery Spolsky mówiła tuż przed wyborami parlamentarnymi jesienią 2023. Spotkajmy się we wtorek 4 czerwca, żeby wspólnie świętować te wartości - do zobaczenia na 100czni!
Wstęp wolny! Liczba miejsc ograniczona.

Miejsce