Link do opisu wydarzenia: Final Event | Augmented Europe - 2nd chapter

Final Event | Augmented Europe - 2nd chapter

Data: 23 maja 2024 r.
Godzina: 10:00
Miejsce: online
Organizator: Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia

Szczegóły wydarzenia

Finałowe wydarzenie projektu AugE 2nd, w Polsce koordynowanego przez Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA w Gdańsku, odbędzie się 23 maja br. w MEET Digital Culture Center w Mediolanie, w godzinach 10:00–13:00. Każd_a zainteresowany_a może wziąć w nim udział z dowolnego miejsca na świecie, dołączając za pośrednictwem platformy Spatial.

W programie inspirujące prezentacje o artywizmie, sztuce i polityce, podsumowania międzynarodowych Artathonów i spisanych na nich manifestów oraz prezentacja zwycięskich prac uczestników_czek poszczególnych wydarzeń.

Celem AugE jest zaangażowanie młodych ludzi w Europie za pośrednictwem mediów cyfrowych w kształtowanie przyszłości naszego kontynentu. Przy wsparciu ekpertów_ek formułują pomysły, urzeczywistniają wizje, marzenia i działania wyznaczające sposoby wspólnego życia w bardziej zrównoważonej Europie.

Efektem dotychczasowych pięciu spotkań – Artathonów we Włoszech, Niemczech, Hiszpanii, Łotwie i w Polsce – są tzw. manifesty opisujące przebieg warsztatów, wyzwania, nad którymi pracowano oraz proponowane rozwiązania problemów. Ze wszystkimi można się zapoznać na stronie https://augenext.eu/artathons-events-auge-2nd/, klikając w poszczególne miasta. Szóste, międzynarodowe spotkanie odbyło się 11 kwietnia i było poświęcone wpływowi metawersum na nasze życie, pracę, edukację i relacje międzyludzkie.

Finałowe wydarzenie 23 maja będzie okazją do podsumowań i celebracji. Zwycięskie prace artystyczne poruszające omawiane na Artathonach problemy zaprezentują ich uczestnicy_czki, w tym Yiqing Chen, którego pracę o tytule „Gaming as method of sound production” nagrodziła CSW ŁAŹNIA. Nie zabraknie inspirującego wystąpienia zaproszonej gościni o artywizmie i relacji sztuki z polityką, a poszczególne organizacje partnerskie opowiedzą o swoich doświadczeniach projektowych.

Program:

10:00–10:30 | Powitanie i historia projektu AugE 2nd

10:30–11:30 | Prezentacja o artywizmie, sztuce i polityce – Noura Tafeche

11:30–11:40 | Podsumowanie wideo Artathonu i Metaverse Event w Mediolanie

11:40–12:20 | Podsumowanie 5 Artathonów i prezentacja 5 zwycięskich projektów

12:20–12:30 | Wnioski, podziękowania i pożegnanie

12:30–13:00 | Na miejscu: aperitif w MEETBarze

Szczegółowy program jest dostępny na stronie https://augenext.eu/final-event-23th-may/.

Do spotkania może dołączyć każda zainteresowana osoba poniżej 30 roku życia, niezależnie od miejsca pobytu. Udział jest bezpłatny, wymagana jedynie komunikatywna znajomość języka angielskiego.

FORMULARZ REJESTRACJI

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt Augmented Europe (AugE) finansowany jest przez Program Unii Europejskiej „Obywatele, Równość, Prawa i Wartości” (CERV).

Partnerzy projektu:
MEET Digital Culture Center (Mediolan), Public Art Lab (Berlin), RIXC Center for New Media Culture (Ryga), Espronceda Institute of Art & Culture (Barcelona), Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA (Gdańsk).