Link do opisu wydarzenia: European 250cc Pairs Speedway Championship 2024

European 250cc Pairs Speedway Championship 2024

Data: 25 czerwca 2024 r.
Godzina: 16:00
Miejsce: Stadion Żużlowy im. Zbigniewa Podleckiego ul. Zawodników 1, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Speedwayevents.pl

Szczegóły wydarzenia

Już 25 czerwca stadion im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku przy ul. Zawodników 1 zapełni się od młodych żużlowców z 8 krajów Starego Kontynentu. Tego dnia, we wtorek, o godzinie 16.00 odbędzie się tam pierwszy z trzech finałów European 250cc Pairs Speedway Championship. Wstęp na zawody jest wolny.
baner promujący finał European 250cc Pairs Speedway Championship

Będzie to turniej dla żużlowców do 16. roku życia, którzy startują na motocyklach z silnikami o pojemności 250 cc. Ta klasa to ostatni etap przed przesiadką na klasyczny motor żużlowy (500 cc). Tytułu bronić będzie reprezentacja Polski. Trener Robert Kościecha powołał na gdańskie zawody Maksymiliana Pawełczaka (Polonia Bydgoszcz), Maksymiliana Kosterę (Unia Leszno) oraz Karola Szmyda (Motor Lublin).

Rywalami Polaków będą reprezentacje Czech, Danii, Estonii, Niemiec, Słowenii, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii. Kibice obejrzą w sumie 28 wyścigów, ale na gdańskich zawodach rywalizacja o medale się nie zakończy.

8 września czeka nas Finał nr 2 w Krsko, a dwa dni później młodzi żużlowcy rozstrzygną ostatecznie podział miejsc na podium na torze w Pradze. Przed rokiem Biało-Czerwoni – jadący w składzie Emil Maroszek, Maksymilian Pawełczak, Kacper Mania – wywalczyli pierwsze w historii złoto tej imprezy. W tym sezonie mają apetyt na powtórkę.

Aby tak się stało, trzeba dobrze zacząć rywalizację od występu w Gdańsku. Wstęp na ten turniej dla kibiców jest wolny, w sprzedaży będą jedynie programy zawodów. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców żużla na stadion im. Zbigniewa Podleckiego. Przed nami sporo emocji i kto wie, czy nie będziemy na torze przy ul. Zawodników oglądać przyszłych medalistów mistrzostw świata czy Europy w gronie seniorów.

Lista startowa:

Niemcy

1. Janek Konzack

2. Carlos Gennerich

17. Thies Schweer

Menedżer: Mathias Bartz

Dania

3. Villads Pedersen

4. Jacob Bolcho

Menedżer: Eric Gundersen

Czechy

5. Karel Prusa

6. Petr Marek

Menedżer: Zdenek Schneiderwind

Estonia

7. Silvar Avi

8. August Lattik

Menedżer: Margo Saabas

Polska

9. Maksymilian Pawełczak

10. Maksymilian Kostera

21. Karol Szmyd

Menedżer: Robert Kościecha

Szwecja

11. Leo Klasson

12. Casper Appelgren

22. Oskar Evertsson

Menedżer: Alexander Edberg

Słowenia

13. Sven Cerjak

14. Tilen Braćko

Menedżer: Gregor Arnsek

Wielka Brytania

15. William Cairns

16. Cooper Rushen

24. Seth Norman

Menedżer: Neil Vatcher

Miejsce